Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Najlepsze transfery w sezonie 2013/14 PlusLigi

Wybraliśmy najlepsze transfery w niedawno zakończonym sezonie Plusligi. Który klub miał najlepszego nosa sprowadzając nowych zawodników?

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

10. Rafał Buszek (wyp. z Asseco Resovii Rzeszów do Indykpolu AZS Olsztyn)
Rafał Buszek ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Po wypożyczeniu z Asseco Resovii Rzeszów do AZS-u Olsztyn, niemal od początku pod okiem Krzysztofa Stelmacha stał się jednym z liderów ekipy w województwa warmińsko-mazurskiego, która zajęła dobre - piąte - miejsce w rozgrywkach PlusLigi.


Dobra gra w barwach AZS-u zaowocowała powołaniem dla Buszka do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Rafał Buszek w całym sezonie zdobył 405 punktów w 31 meczach, co dało mu szóstą pozycję wśród najlepiej punktujących siatkarzy, natomiast wśród najlepiej zagrywających z liczbą 41 asów serwisowych zajął trzecie miejsce. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Waszym zdaniem, Nicolas Uriarte był najlepszym transferem w sezonie 2013/14 PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (21)
 • jerseyus Zgłoś komentarz
  A w kategorii "Najlepszy powrót z wcześniejszej emerytury" - 1 miejsce - Sławek Jungiewicz :)
  • Majlosz Zgłoś komentarz
   W końcu jakiś ciekawszy temat. Do tego zestawienia na pewno bym dodał Pablo Bangolea z Indykpolu który na przestrzeni sezonu grał dobrze i bym dał też Clarka, który został ściągnięty
   Czytaj całość
   w krytycznym momencie i pociągnął Transfer do lepszej pozycji w tabeli. Nie wiem za bardzo co tu robi Konarski i Pajenk. Według mnie w klubie mieli większe oczekiwania wobec nich i po prostu nie podołali zadaniom.
   • Dar3K Zgłoś komentarz
    Konarski? Na prawdę? :D Przecież ten człowiek w tym sezonie nic nie grał, a w play-offach po prostu zawiódł. Wszyscy którzy odchodzą z Resovii potem okazują się dobrymi graczami
    Czytaj całość
    (Buszek, Dobrowolski). Przypadek? :D
    • kitten Zgłoś komentarz
     Autor dość słabo zorientowany. Buszek zaledwie na 10 m. za Dobrowolskim czy Pajenkiem? To dzięki Buszkowi Indyki były rewelacją sezonu. Transfer tym bardziej spektakularny że z trybun na
     Czytaj całość
     lidera zespołu. Dobrowolski miał dośc przeciętny sezon a od Pajenka nie zależało tyle w JW co od Buszka w AZSie. Wrona, Konarski? Na pewno też nie mieli tak dużego wkładu w wynik zespołu. Powinno być co najmniej 5-6 miejsce dla Buszka. Nawet w artykule hop-bęc Buszek prowadzi zdaniem czytelników. O czymś to świadczy.
     • kurs Zgłoś komentarz
      No i taki artykuł ma sens, a nie jakieś anty-szóstki sezonu. Jeśli chodzi o sam ranking zaskakuje brak Drzyzgi który grał dobrze, a sam transfer dał Resovi bardzo dużo i jednocześnie
      Czytaj całość
      zbyt wysokie miejsce Konara, bo jednak wielkiej poprawy w grze od zeszłego sezonu nie było i podobnie jak u Wrony, liczono na więcej. Dla mnie najlepszym transferem był jednak Masny, stosunkowo tani zawodnik, ale potwornie ważny. Ciągnął grę drużyny która jednak osiągnęła najwięcej w tym sezonie ze wszystkich polskich ekip. Myślę że za wysokie miejsce Kooya który przechodził jako pewniak i potencjalny lider. Miał dać ekipie coś więcej niż PP, a tymczasem w Play-Offach zagrał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Świetny transfer kontuzjowanego Conte i stosunkowo mało znanego Uriarte, tu Skra trafiła wspaniale. No i cieszy też obecność Buszka, ale stawiałbym go wyżej niż np. Dobrowolskiego.
      • kurs Zgłoś komentarz
       No i taki artykuł ma sens, a nie jakieś anty-szóstki sezonu. Jeśli chodzi o sam ranking zaskakuje brak Drzyzgi który grał dobrze, a sam transfer dał Resovi bardzo dużo i jednocześnie
       Czytaj całość
       zbyt wysokie miejsce Konara. Jednak wielkiej poprawy w grze od zeszłego sezonu nie było, podobnie jak u Wrony i chyba liczono tu na więcej. Dla mnie najlepszym transferem był jednak Masny, stosunkowo tani zawodnik, ale potwornie ważny. Ciągnął grę drużyny która jednak osiągnęła najwięcej w tym sezonie ze wszystkich polskich ekip. Myślę że za wysokie miejsce Kooya który przechodził jako pewniak i potencjalny lider, miał dać ekipie coś więcej niż PP, a tymczasem w Play-Offach zagrał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Świetny transfer kontuzjowanego Conte i stosunkowo mało znanego Uriarte, tu Skra trafiła wspaniale, no i cieszy też obecność Buszka, ale stawiałbym go tu wyżej niż np. Dobrowolskiego.
       • sheldon Zgłoś komentarz
        produkcja artykulow trwa w najlepsze...
        • Justyna Anna Żółkiewska Zgłoś komentarz
         Nico Uriarte zdobył statuetkę MVP trzeciego meczu finałowego? Coś mnie ominęło?