To był jego sezon. Dawid Kubacki najlepszym z Polaków. Oceny dla polskich skoczków narciarskich

Szymon Łożyński

Piotr Żyła - 4,5

Sezon rozpoczął znakomicie. W pierwszych siedmiu indywidualnych konkursach Pucharu Świata nie wypadł z najlepszej szóstki, a aż cztery razy był na podium. Pojechał zatem na 67. Turniej Czterech Skoczni i nie poradził sobie z presją, zajmując w nim dopiero 19. miejsce. Później wrócił do dobrego skakania (kilka razy 4. miejsca z rzędu i 3. lokata w Willingen). Tyle tylko, że na mistrzostwach świata Żyła znów przegrał z własnymi oczekiwaniami i nie odegrał większej roli. Pod koniec sezonu zaprezentował swój duży potencjał na skoczniach mamucich. Znakomicie latał zwłaszcza w Planicy, gdzie po raz szósty w sezonie stanął na podium, pobił swoją życiówkę (248 metrów) i zajął 3. pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach. Główny cykle zakończył na 4. lokacie.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Twoim zdaniem, który z polskich skoczków był najlepszym w sezonie 2018/2019?