Zagraniczne media pod wrażeniem odrodzenia Igi Świątek

Za Igą Świątek najtrudniejsze dotychczas spotkanie w Paryżu. W pierwszym secie Polka z Qinwen Zheng walczyła jak równy z równym i przegrała po tie-breaku. W kolejnych partiach tenisistka z Raszyna zdominowała Chinkę i ostatecznie zwyciężyła.

Jakub Fordon

"Wyrwała się z pułapki"

Spodziewano się, że w spotkaniu z dosyć tajemniczą Chinką może nie być łatwo i wszystko się sprawdziło. Po raz pierwszy od turnieju w Stuttgarcie Iga Świątek przegrała seta. Na szczęście tylko na tyle było stać Qinwen Zheng, która ostatecznie musiała uznać wyższość Polki 7:6 (5), 0:6, 2:6.

"Polka zanotowała ogromny powrót. Była zaskoczona grą młodej tenisistki, która ma zaledwie 19 lat. Wszystko zmieniło się dla Qinwen, kiedy zaczęła cierpieć przez fizyczne problemy w udzie prawej nogi i całkowicie opadła z sił, przegrywając drugiego seta do zera. Była w stanie poprawić się po lekach przeciwbólowych, ale nie była już taka sama jak na początku. Iga wyrwała się z pułapki utalentowanej Zheng i po prawie trzech godzinach walki awansowała do ćwierćfinału" - czytamy w relacji pomeczowej na hiszpańskiej stronie Puntodebreak.