Od Perth do Singapuru - Agnieszka Radwańska w sezonie 2015

Wielki październik

W Pekinie Agnieszka Radwańska pokonała 6:1, 6:4 Andżelikę Kerber i odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W półfinale Polka przegrała 6:4, 3:6, 4:6 z Garbine Muguruzą. Krakowianka po raz czwarty w tym roku okazała się słabsza od Hiszpanki. W Tiencinie Radwańska zdobyła tytuł, w finale oddając trzy gemy reprezentantce Czarnogóry Dance Kovinić. Dzięki temu triumfowi zapewniła sobie prawo gry w Mistrzostwach WTA.

Rywalizację w Singapurze Radwańska rozpoczęła od trzysetowej porażki z Marią Szarapową, a następnie lepsza od niej okazała się Flavia Pennetta. W trzecim grupowym spotkaniu Polka pokonała 7:6(5), 6:1 Simonę Halep. W znakomitym stylu wróciła z 1-5 w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii nie dała Rumunce najmniejszych szans. Strata seta w tym spotkaniu oznaczałaby dla krakowianki odpadnięcie z turnieju. Musiała jednak też liczyć na pomoc Szarapowej. Dwusetowe zwycięstwo Rosjanki nad Pennettą dało Radwańskiej awans.

W półfinale po niesamowitej, pełnej zwrotów akcji batalii Radwańska rozprawiła się z Garbine Muguruzą. Polka zwyciężyła 6:7(5), 6:3, 7:5. Po raz pierwszy od Mistrzostw WTA 2012 wróciła ze stanu 0-1 w setach z rywalką z czołowej 10 rankingu. Po czterech porażkach, krakowianka wreszcie znalazła na Hiszpankę sposób.