WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Najgorętsze nazwiska w 2. Lidze Żużlowej. Kibice nie będą mogli narzekać

Tak ciekawego i obfitującego w zaskakujące, a miejscami wręcz szokujące ruchy kadrowe w 2. Lidze Żużlowej okresu transferowego, jeszcze nie było. W 2018 roku na najniższym szczeblu w Polsce ścigać się będzie zacne grono znanych żużlowców.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Sebastian Ułamek (Kolejarz Opole)

Z wybranych przez nas zawodników jako pierwszy podpisał umowę na starty w klubie drugoligowym. Ułamka do Kolejarza Opole ściągnął Piotr Żyto, który krok po kroku próbuje przywrócić blask klubowi, którego wychowankiem był Jerzy Szczakiel. Doświadczony żużlowiec z Częstochowy miał wprawdzie ważny kontrakt z Włókniarzem, ale inne plany kierownictwa klubu spod Jasnej Góry zmusiły Ułamka do poszukania wyzwań gdzie indziej. Ku zaskoczeniu wielu zdecydował się na zejście dwie ligi w dół.

Wybór padł na miasto nad Odrą, gdzie 42-latek ma odgrywać rolę lidera zespołu. W końcu dawno nie było w Kolejarzu zawodnika z takim CV. Trzykrotnie stały uczestnik Grand Prix, medalista DPŚ i IMP, wielokrotny laureat DMP. Angaż Ułamka w Kolejarzu można niejako porównać do zakontraktowania w 2002 roku w tym klubie Sławomira Drabika, innego znanego i utytułowanego częstochowskiego zawodnika. To także był zaskakujący transferowy manewr ze strony opolskich działaczy, którym wtedy ostatecznie nie udało się utrzymać ówczesnego TŻ-u Noban w I Lidze.KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Kto poza Gregiem Hancockiem jest największym zaskoczeniem okresu transferowego w 2.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • TurboAlex 0
  Sami żużlowi 'Rolling Stonesi'. A taki np. Fredka Jakobsen ?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • speedway42.5 0
  Porównaj sukcesy, doświadczenie, popularność każdego z powyższych z sukcesami, doświadczeniem i popularnością Polisa... :)
  KibicujemyNaLuku I chyba, choć w tej stawce nie jest to szokujące, pominięto Oskara Polisa. To jednak też gorące nazwisko. Przykłady? Ukończył finał DMPJ w Toruniu z kompletem punktów. W finale IMPJ zajął czwarte miejsce. Przegrał z Woryna czy Smektala, ale juz wyprzedził Drabika. W lidze regularnie wygrywal 2 bieg, ale też w innych jak np. Z Zielona Góra woził za plecami takich np. Protasiewiczów. Wątpię czy niektórzy z tego zestawienia mieliby podobne wyniki w tych samych zawodach. Taki np.Balinski został w klubie zdeklasowany przez Woryne, a Polis ścigal się z nim jak równy z równym.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Dyżurny Elektryk 0
  Greg Hancock jak Paweł Brożek: im młodszy, tym starszy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)