Żużel. Tak minął tydzień. W końcu poznaliśmy termin rozprawy Drabika. Niedosyt i 5. miejsce Zmarzlika w plebiscycie

Ustalenie terminu rozprawy Drabika, 5. miejsce Zmarzlika w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku i przystąpienie PGE Ekstraligi do promocji Narodowego Programu Szczepień. To jedne z ciekawszych wiadomości kończącego się tygodnia.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maksym Drabik.
Poniedziałek

Na początku tygodnia prezes Wybrzeża Gdańsk Tadeusz Zdunek na naszych łamach skomentował siły poszczególnych zespołów z eWinner 1. Ligi. Działacz klubu z Gdańska stwierdził, że choć ROW Rybnik ma aspiracje do awansu do PGE Ekstraligi, to skład rybniczan nie jest aż tak mocny. Całą wypowiedź Tadeusza Zdunka znajdziesz TUTAJ.

RzTŻ Rzeszów ruszyło z akcją promującą szczepienia przeciw COVID-19. Osoby, które okażą "paszport zaszczepionego", będą mogły nabyć całosezonową wejściówkę za pół ceny. Pomysł oburzył jednak kibiców rzeszowskiego klubu. Komentarze fanów możesz przeczytać TUTAJ.

Wtorek

Urząd Miasta Krosna otworzył oferty złożone w drugim przetargu na wykonanie oświetlenia na stadionie miejskim przy ulicy Legionów. W porównaniu z pierwszym postępowaniem, które zostało unieważnione ze względu na kwotę przekraczającą budżet, jakim dysponował zamawiający, tym razem przedstawione propozycje nie były już tak odległe od oczekiwań urzędu. Więcej szczegółów TUTAJ.

Do słów Tadeusza Zdunka o tym, że ROW Rybnik nie ma aż tak silnego składu, odniósł się wiceprezes klubu z Górnego Śląska Maciej Kołodziejczyk. Działacz zaproponował zakład z prezesem Wybrzeża Gdańsk o to, który zespół znajdzie się wyżej w tabeli. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ

Z Orła Łódź odejść może Aleksander Grygolec. Transfer ten jednak łodzianie wycenili na poziomie 240 tysięcy złotych. Główny sponsor klubu Witold Skrzydlewski jest zaskoczony postawą młodego zawodnika i jego ojca. Zapowiada, że skieruje sprawę do sądu. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ

Środa

Po kilku latach przerwy do Włókniarza Częstochowa wraca Jarosław Dymek. Nowy menadżer klubu w rozmowie z naszym portalem mówił o radości, okresie spędzonym w innych drużynach oraz o szansach Włókniarza na dobry wynik w przyszłym sezonie. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

Sprawę z Dominikiem Kuberą skomentował Robert Dowhan. Senator RP i były prezes Falubazu uważa, że na absencji młodego zawodnika ucierpią wszyscy. Całą wypowiedź znajdziesz TUTAJ.

Czwartek

Polacy wprowadzają chaos do żużla - tak Duńczycy podsumowują zmiany, jakie przed sezonem 2021 wprowadziła PGE Ekstraliga. Negatywnie na temat zapisu w regulaminie, który mówi o tym, że od tego roku zawodnicy jeżdżący w najlepszej lidze mogą podpisać dodatkowo jeszcze tylko jeden kontrakt, wypowiadają się działacze klubów z Danii. Więcej o tym TUTAJ

PGE Ekstraliga oraz wszystkie kluby przystępują do promocji Narodowego Programu Szczepień i aktywnego wsparcia działań mających na celu wdrażanie procedur bezpieczeństwa podczas rozgrywek najlepszej ligi świata w sezonie 2021. Czy to oznacza, że wszyscy żużlowcy, którzy wezmą udział w nadchodzących rozgrywkach, będą musieli przyjąć szczepionkę? Sprawdź TUTAJ

Nie ma już żadnych szans na to, że Dominik Kubera od pierwszej kolejki będzie startować w Motorze Lublin. Zawodnik jest na dziś żużlowcem bez przynależności klubowej, którą może nabyć w najbliższym okienku transferowym, a to otwiera się po trzeciej kolejce. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Piątek

Na naszych łamach przypomnieliśmy sylwetki braci Drymlów, Alesa i Lukasa. Dwójkę braci z Pardubic wspominali dla nas Jan Krzystyniak i Marian Maślanka. Cały artykuł dostępny jest TUTAJ

Tego dnia na naszym portalu ukazał się również wywiad z Gregiem Hancockiem. Czterokrotny indywidualny mistrz świata na żużlu opowiedział o życiu na sportowej emeryturze, chorobie żony, turnieju pożegnalnym i dominacji Zmarzlika. Cały wywiad przeczytasz TUTAJ.

W piątek poznaliśmy termin rozprawy Maksyma Drabika. Odbędzie się ona 25 stycznia o godzinie 17:30. W teorii istnieje szansa, że sprawę uda doprowadzić się do końca właśnie tego dnia, bo na ten moment obie strony nie wnoszą o przeprowadzenie dodatkowych dowodów. Zawodnikowi grożą maksymalnie dwa lata dyskwalifikacji. Więcej o tym TUTAJ.

Sobota

Darcy Ward był gościem programu "This is speedway" emitowanego na antenie nSport+. Australijczyk w rozmowie z Łukaszem Benzem wspominał szaloną podróż na derby Ziemi Lubuskiej w Gorzowie, które miały miejsce w roku 2015. - Powiedziałem do pracowniczki lotniska, że dam jej 10 tysięcy euro, jak zatrzyma samolot - wspominał Ward. Cały materiał dostępny jest TUTAJ.

Tego dnia odbyła się również 86. edycja Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. 5. miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, który przed rokiem wygrał walkę o tytuł sportowca roku. - Jest to na pewno niespodzianka in minus, która wynika m.in. z czasów pandemicznych - komentuje Władysław Komarnicki. Cała wypowiedź senatora KO i byłego prezesa Stali Gorzów dostępna jest TUTAJ

Niedziela

Tomasz Suskiewicz zastanawiał się, dlaczego opony firmy Anlas testuje akurat Greg Hancock, a nie żaden z czynnych zawodników. Amerykanin, na naszych łamach, odpowiedział menadżerowi Emila Sajfutdinowa. - Testowałem opony Anlas, bo bardzo interesuję się tym zagadnieniem i nadal uważam, że to świetna firma - mówił czterokrotny mistrz świata. Więcej TUTAJ.

Karol Lejman, szef One Sport, jest pod wrażeniem eWinner 1. Ligi. - Nie ma drużyny, która wyraźnie górowałaby nad pozostałymi. Składy się wyrównały, wszystko się spłaszczyło - mówi. Więcej o tym TUTAJ.

Zobacz także:
Gala Mistrzów Sportu. Tak głosowali laureaci. Robert Lewandowski wskazał na najgroźniejszą rywalkę
Żużel. Mechanik wskazuje kluczowe elementy w Stali. To dopasowanie ustawień i junior

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło
Czy 5. miejsce Bartosza Zmarzlika w plebiscycie to spory zawód?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×