Kto ma w składzie najlepszych wychowanków?
Mimo że aż 21 wychowanków leszczyńskiego klubu ma podpisane kontrakty w innych klubach, Fogo Unia Leszno w tym momencie ma zdecydowanie najliczniejszą grupę wychowanków jeżdżącą w pierwszym składzie. Tym razem w składzie Byków znajduje się dwóch wywodzących się z Leszna seniorów - Damian Baliński i Przemysław Pawlicki, a także sześciu juniorów. Kibice biało-niebieskich najwięcej oczekują od Piotra Pawlickiego i Tobiasza Musielaka. Grupę wychowanków uzupełniają Michał Piosicki, Daniel Kaczmarek, Marcin Nowak i Paweł Urbański.
Wychowankowie Unii - zarówno juniorzy, jak i seniorzy - w 2013 roku mają podpisane kontrakty łącznie w ośmiu klubach. Dwóch z nich - uczestnik cyklu Grand Prix Krzysztof Kasprzak i Łukasz Jankowski związali się ze Stalą Gorzów. Innym zawodnikiem z Leszna mającym podpisany kontrakt w zespole jeżdżącym w ENEA Ekstralidze jest Kamil Adamczewski, który wobec silnej konkurencji w swoim klubie przeszedł do Stelmetu Falubaz Zielona Góra.
Wielu leszczynian zdecydowało się na jazdę w I lidze. Silne pozycje w swoich drużynach mogą mieć Norbert Kościuch, żużlowiec GKM-u Grudziądz, a także Adam Skórnicki, który podobnie jak Filip Marach i Damian Michalski przeszli przed sezonem do drużyny z Ostrowa. Nie od dziś zawodnicy z Leszna zasilają też Kolejarz Rawag Rawicz. W 2013 roku na starty w zespole Niedźwiadków zdecydowali się Sławomir Musielak oraz Piotr Dym, który po dwóch latach jazdy w Unii, w 1996 roku postanowił zmienić środowisko na rawickie. Podstawowym juniorem Lubelskiego Węgla KMŻ ma być Mateusz Łukaszewski, a dwóch leszczynian będzie jeździło w II lidze - Mariusz Fierlej w KSM-ie Krosno, a Piotr Dziatkowiak w Victorii Piła.
-
Moskit Zgłoś komentarz[b]W tej kategorii bezapelacyjnie wygrywa staleczka gorzów :) Hlib, Cyran i Cyfer i wszystko na temat :)[/b]
-
yes Zgłoś komentarztakże ganiania za chlebem tylko poza domem ;) Wrócił np. Hlib, ciekaw jestem co ujedzie ze Stalą i vice versa.
-
yes Zgłoś komentarzZdjęcie jest z http://www.sportowefakty.pl/zuzel/310132/azoty-tauron-i-lotos-wybrzeze-walczyly-do-konca-relacja-z-finalu-mdmp ?
-
smok Zgłoś komentarzPolonia ma najlepszych!
-
jacm76 Zgłoś komentarzJakby Ci wychowankowie powracali do klubów to ciekawe składy można zrobić i było by co oglądać i ile mniej kasy to by kosztowało .
-
sympatyk zuzla Zgłoś komentarzCiekawe opisy młodzieżowców jak to zdobywali ostrogi zawodnika teraz ,nie kiedy są już dojrzałymi seniorami lub szykują się na przejście na emeryturę.
-
RUSS STEFAM -mechani 1980 mistrz Zgłoś komentarzPozdrawiam serdecznie fanów żużla.
-
wanow Zgłoś komentarzDunczycy i Szwedzi poszli w mini tory .Natmiast jazda po dużym torze ma swoje przepisy i nie jest tak że przychodzi chłopak z ojcem odpala motor i jedzie.Tak dobrze nie ma.
-
wanow Zgłoś komentarzDo Cracrow to miało też wade mały chłopak na tak dużym torze nie ma jeszcze na tyle silnych rąk i te poprosu nie wytrzymywały.
-
yes Zgłoś komentarzz licencją, utrzymywać na stanie, wystawiać na mecze i doprowadzać do wieku seniora. Niektóre kluby wolą nie szkolić, są krótkie umowy, kłopoty niepozwalające dojechać nawet do końca sezonu, młodzi z zagranicy, gość, wypożyczenia, umowy warszawskie ale też pieniądze na kupowanie (podkupywanie) itd. Kiedyś było inaczej ale też zmieniano z uzasadnieniem. Niektórzy uważają, że nie wraca się do tego co było (Heraklit:Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki).
-
wanow Zgłoś komentarzpieniędzy idzie też na darmo bo wielu z młodych adeptów tej dyscypliny nie ma predyspozycji do tego sportu ale tatuskowi zachciało się żeby synek został żużlowcem.
-
-night- Zgłoś komentarzDo kosiarz: Setki razy.
-
Leki Luzer Zgłoś komentarzsezony reprezentowac swoj klub w kazdym meczu ligowym i to byl dobry przepis i nie wazne bylo czy zrobi 0 czy pare pkt gdysz wtedy gdy klub nie wystawial wychowanka tez nie mogl kontraktowac zagranicznych jezdzcow i to by nauczylo ze trzeba szkolic a nie jak mamy teraz pare klubow szkoli a reszta ma kase to podkupuje