Budowanie drużyny "na lata" rodzi problemy?

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Stal Gorzów 
Najlepszym przykładem budowy składu "na lata" jest Stal Gorzów. Od kilku sezonów o sile żółto-niebieskich stanowią Krzysztof Kasprzak, Niels Kristian Iversen, Matej Zagar i Bartosz Zmarzlik. Słoweniec na rok musiał opuścić Stal ze względów regulaminowych - w sezonie 2013 startował w Starcie Gniezno. W minionym roku Stalowcy sięgnęli po upragniony tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski, a przed nadchodzącymi rozgrywkami działacze nie zmienili składu. 

Podpisywanie wieloletnich kontraktów z zawodnikami jest ryzykownym zabiegiem. Co roku w Ekstralidze pojawiają się zawodnicy, którzy są łakomymi kąskami na rynku transferowym, a w przypadku nieudanego sezonu działacze poszukują wzmocnień. Z naszej analizy wynika, że tylko w jednym przypadku udało się zrealizować cel, jakim było zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski.

Czy budowanie drużyny "na lata" to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (41)
  • arekUniaLeszno Zgłoś komentarz
    Ta boska Unia ma jeszcze Pawlickich, Kuberę i Smektałę. Kto ich zje? Proponuje Tobie snickersa :D
    • GRYFM Zgłoś komentarz
      Budowanie składu na lata miałoby sens gdyby obowiązywały normalne kontrakty. Obecnie po sezonie i tak są aneksy finansowe, które niekoniecznie przystają do rzeczywistości.
      • ABC- prawdziwy Zgłoś komentarz
        Jakie problemy?? Ten autor artykułu wie o czym pisze czy tylko wierszowke scieli redaktorowi naczelnemu?,, primo..kontrakty wieloletnie sa tańsze (Nie ma potrzeby uczestniczyć w wyścigu
        Czytaj całość
        szczurów) .. Duo...kibic przyzwyczajony do nazwiskprzyjdzie na stadion Tercio..dwa kluby w Polsce tylko to robią. .Falubaz i Stal Gorzów (choć onidopiero raczkuja w tym temacie )
        • Skit Zgłoś komentarz
          Start gniezno tez nie bylby zły Gomolski Gomolski jablonksi Jablonski Fajfer Gała
          • arekUniaLeszno Zgłoś komentarz
            Zdziwiony jestem brakiem w tym zestawieniu Unii Leszno, która konsekwentnie od 2006 roku budowala zespol na lata. 2006-2010 Hampel, Pavlic, Bathelor, Balinski, Adams. Kadra prawie niezmienna
            Czytaj całość
            - w tym czasie 2 złote medale!( zakup Kolodzieja - transfer dziesieciolecia, odrazu na 2 sezony). Dziś zespół składa się z 6 wychowanków, którzy moga jechac i zdobywac punkty. Zaden inny klub nie moze wystawic skladu zlozonego z wychowanków: 1. Prz. Pawlicki 2. T Musielak 3. D. Balinski 4. Pi. Pawlicki 5. 6. D. Kubera 7. B. Smektała Ten skład w ubiegłym sezonie wygrałby z Gdanskiem, Cz-wą i kto wie czy nie z Wrocławiem. Strategia jest taka aby w 2017 jechali sami wychowankowie plus (byc moze) Sajfudtinov który ma byc drugi Adamsem. Zycze kazdemu kibicowi takiej dumy jaka mamy w Lesznie
            • Ludwik Kordyl Zgłoś komentarz
              Nie ma się co oszukiwać. W żużlu budowanie składu "na lata" jest bardzo bardzo trudne i bardzo ryzykowne. Wahania formy, kontuzje, zawirowania regulaminowe, zmienność w kwestii finansów.
              Czytaj całość
              To wszystko składa się na sytuację, w której bardzo trudno planować choćby sezon do przodu, nie mówiąc o jeszcze bardziej przyszłościowym myśleniu. Jedyna jak sądzę rzecz, która jest w miarę pewna to to, że solidne szkolenie młodzieży się opłaca.
              • -Matall- Zgłoś komentarz
                "Anioły, ku rozczarowaniu ówczesnego właściciela, nie zdobyły mistrzostwa Polski, a swój medalowy dorobek powiększyły o dwa złote i dwa brązowe medale." Mistrzostwo!! :)))))))
                • Franek Dolas Zgłoś komentarz
                  Idea to jedno , a życie to drugie.Nie da się budować dziś składu "na lata" podpisując roczne kontrakty.Nawet jak dziś jest sielanka za rok każdy może pójść w swoją stronę i całe
                  Czytaj całość
                  "budowanie" pójdzie w p...u. Póki co to jest tylko i wyłącznie robienie czary mary a z tym tak jak z "listami intencyjnymi" nie są wiążące:)
                  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
                    Kontrakty długo letnie mają dobrą i złą stronę.Według mnie dwa lata z możnością przedłużenia to sam raz,
                    • gorzowska ferajna Zgłoś komentarz
                      Cześć night jak tam Zdrówko :-)
                      • gorzowska ferajna Zgłoś komentarz
                        Stal ks DMP 2015
                        • JARASS Zgłoś komentarz
                          Obecnie kontrakty długoterminowe są "passe" (minione, przebrzmiałe, niemodne) (Nie dotyczy juniorów.)
                          • yoyo Zgłoś komentarz
                            Gorzów wzorcem? To jakiś żart? Zagar który przejechał w Gorzowie dwa sezony jest symbolem budowania drużyny na lata? Nie no. Nie zartujmy sobie. Panie redaktorze niech pan wypisze sobie
                            Czytaj całość
                            składy wszystkich drużyn i przy każdym nazwisku niech pan wpisze liczbę równą ilości lat którą dany zawodnik w danym klubie startuje. Po zsumowaniu wyjdzie kto ma drużynę na lata.
                            Zobacz więcej komentarzy (4)