BLK: ENEA AZS z pierwszym triumfem, Artego nadal perfekcyjne

Krzysztof Kaczmarczyk

Doskonały finisz i pierwszy triumf

Osiem spotkań czekania i dość - ENEA AZS Poznań w końcu wygrała swój pierwszy mecz po powrocie do BLK. 29 punktów Jazmine Davis, najlepszy występ w sezonie Darii Marciniak oraz debiut Janae Smith dały efekt.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po zmianie stron inicjatywa zaczęła już jednak przechodzić na stronę gospodyń, a czwarta kwarta w ich wykonaniu była niemal doskonała. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego wygrały ją aż 23:8.

Bezapelacyjnie najlepszą koszykarką meczu była Davis, która wykorzystała 9 z 13 rzutów z gry. Była bardzo aktywna, wymusiła osmie przewinień i aż 12 razy stawała na linii rzutów wolnych. Rozdała też 6 asyst.

Po stronie przyjezdnych walczyły Magdalena Parysek-Bochanik i Oksana Mołłowa, ale na niewiele się to zdało.

ENEA AZS Poznań - PGE MKK Siedlce 85:64 (19:22, 21:15, 22:19, 23:8)

ENEA AZS: Davis 29, Marciniak 18, Rymarenko 15, Woźniak 7, Smith 7, Parzeńska 6, Niemojewska 3, Szloser 0, Bednarczyk 0.

PGE MKK: Parysek-Bochniak 24, Mołłowa 19, Alikina 7, Kondus 5, Lapszyński 4, Shmatova 3, Trzeciak 2, Żukowska 0.

Artego utrzyma fotel lidera do końca rundy zasadniczej?