Schippers, Semenya, Lavillenie, Powell i inni - oto triumfatorzy DL 2016

Piotr Ziemka

Kendra Harrison (100 metrów przez płotki)

Amerykanka nie rywalizowała jedynie w Oslo. Zwyciężyła w "generalce" ze zdobyczą 70 punktów. Bieg na 100 metrów przez płotki kobiet po raz pierwszy w ramach DL 2016 rozegrano w Eugene. Harrison uzyskała czas 12.24. Do wyrównania rekordu świata zabrakło jej trzech setnych sekundy.

Podczas rywalizacji w Londynie reprezentantka Stanów Zjednoczonych poprawiła osiągnięcie Jordanki Donkowej - uzyskała czas 12.20. Była też najszybsza w: Birmingham, Sztokholmie, Paryżu oraz Zurychu. Pod nieobecność Harrison, w Oslo jako pierwsza linię mety minęła Brianna Rollins. Ona nie została jednak sklasyfikowana w klasyfikacji końcowej DL, bo nie wystąpiła w zawodach finałowych.

Harrison zajęła szóste miejsce na mistrzostwach USA 2016 i nie zakwalifikowała się do składu na igrzyska olimpijskie. W Rio de Janeiro zwyciężyła Rollins. Srebro zdobyła Nia Ali, a brąz - Kristi Castlin. Wszystkie te biegaczki stanęły również na podium krajowego czempionatu.

6. Megan Simmonds Jamajka 2

Rekord świata poprawiła także Ruth Jebet. Dokonała tego w biegu na 3000 metrów przeszkodami podczas mityngu w Paryżu. Reprezentantka Bahrajnu odniosła poza tym jeszcze trzy triumfy (Eugene, Sztokholm i Paryz).

1. Ruth Jebet Bahrajn 56
2. Hyvin Kiyeng Kenia 44
3. Sofia Assefa Etiopia 19
4. Beatrice Chepkoech Kenia 18
5. Emma Coburn Stany Zjednoczone 16
6. Etenesh Diro Neda Etiopia 8

Niepokonana, tak jak Perkovic i Harrison, okazała się też kolejna z przedstawianych biegaczek. ZOBACZ WIDEO: Mistrzyni olimpijska zachwycona wyczynem Anity Włodarczyk. "To deklasacja!"