Schippers, Semenya, Lavillenie, Powell i inni - oto triumfatorzy DL 2016

Piotr Ziemka

Dafne Schippers (200 metrów)

Holenderka okazała się najlepsza w trzech biegach na 200 metrów, których stawką były punkty do klasyfikacji generalnej DL 2016. Zwyciężyła w: Oslo, Londynie i Paryżu. W Zurychu wygrała Elaine Thompson, która w klasyfikacji końcowej zajęła drugą pozycję.

5. Allyson Felix Stany Zjednoczone 8

Dwa zwycięstwa w biegach na 1500 metrów odniosła Laura Muir. Reprezentantka Wielkiej Brytanii wygrała w Londynie i Paryżu. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tej konkurencji, do której zaliczano też biegi na milę, zajęła Faith Chepngetich Kipyegon, która triumfowała trzykrotnie. W Sztokholmie wszystkie rywalki pokonała Angelika Cichocka.

7. Angelika Cichocka Polska 12

W skoku wzwyż zwyciężyła Ruth Beitia. Hiszpanka nie startowała na inaugurację w Szanghaju, a w Eugene zajęła szóstą lokatę. Później jednak Beitia była najlepsza pięciokrotnie (Oslo, Sztokholm, Londyn, Paryż oraz Zurych) i zdobyła diament. Na trzeciej pozycji w Eugene i Sztokholmie sklasyfikowana została Kamila Lićwinko