Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Kadra Widzewa Łódź na nadchodzący sezon

W porównaniu do ubiegłego sezonu, w kadrze Widzewa Łódź doszło do wielu zmian. Odeszła spora część podstawowych zawodników, których zastąpili młodzi piłkarze. Oto, jak prezentuje się kadra łodzian.
Bartosz Tarnowski
Bartosz Tarnowski
Krzysztof Chrobak i Radosław Mroczkowski

Radosław Mroczkowski i jego asystenci
Dla Radosława Mroczkowskiego będzie to drugi sezon w T-Mobile Ekstraklasie. W swoim debiutanckim sezonie, mimo wielu przeciwności, udało mu się osiągnąć cel, jaki stawiali przed nim włodarze zespołu. Było nim oczywiście utrzymanie, choć po rundzie jesiennej mogło się wydawać, że łodzianie powalczą o coś więcej, niż tylko o utrzymanie ligowego bytu. 45-letni szkoleniowiec pokazał, że nie boi się ryzykować i nie raz stawiał w meczach o stawkę na młodych i niedoświadczonych zawodników. Jak się później okazywało, były to zazwyczaj strzały w przysłowiową dziesiątkę. Nadchodzący sezon, a także cała otoczka jaka towarzyszyła Widzewowi, może pokazać wartość Mroczkowskiego, jako trenera. Przed startem sezonu odeszła spora liczba podstawowych graczy, a w ich miejsce ściągnięto głównie młodych piłkarzy, którzy mają stanowić o sile zespołu w nadchodzących rozgrywkach. W meczach sparingowych widzewiacy nie ponieśli ani jednej porażki, a to za sprawą dobrej gry defensywy, jak i ofensywy. Czy tak też będzie w meczach o stawkę? Czas pokaże.

Asystentem Mroczkowskiego w tym sezonie będzie Krzysztof Chrobak, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kmiecika. Dotychczasowy asystent pierwszego trenera objął stanowisko szkoleniowca zespołu Młodej Ekstraklasy. Pozostała część sztabu - z małym wyjątkiem - nie uległa zmianie. Łukasz Bortnik będzie drugi rok z rzędu odpowiadał za przygotowanie motoryczne widzewiaków, a jego asystentem będzie Karol Bortnik. Odpowiedzialnym za jak najlepsze przygotowanie bramkarzy będzie były reprezentant Polski, Andrzej Woźniak. Za bank informacji będzie odpowiadał Miłosz Stępiński, a masażystami pozostają Wojciech Walda i Marcin Kąkol. Do zmiany doszło jeszcze na stanowisku kierownika drużyny. Po czterech latach pracy w Widzewie odszedł Andrzej Góral, którego zastąpił Michał Wlaźlik.
[photo=43408]Łukasz Bortnik[/photo]

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (4):