Polacy na świecie: Strzelali aż miło! (wideo)

Wysyp bramek, asysty, obroniona "11", ale też czerwone kartki - to dorobek polskich piłkarzy na emigracji w miniony weekend.

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

Zaczynamy nasz przegląd od rewelacyjnego Arkadiusza Milika. Co prawda po czterech kolejnych występach w wyjściowym składzie mistrzów Holandii w meczu z Willem II Tilburg (5:0) zasiadł na ławce rezerwowych, ale ze względu na kontuzję Kolbeinna Sigthorssona na boisku pojawił się już w I połowie i jeszcze przed przerwą ustrzelił dublet, a po zmianie stron dołożył asystę.
Najpierw w 27. minucie po podaniu Lucasa Andersena znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i wykorzystał tę sytuację z zimną krwią, a 43. minucie w ekwilibrystyczny sposób zgrał koledze dośrodkowaną z prawej strony piłkę, by za chwilę otrzymać ją z powrotem i strzałem z ośmiu metrów trafił do siatki rywali.

Ajax do przerwy prowadził z Willem II aż 4:0, a w 57. minucie do dwóch bramek Milik dorzucił asystę, gdy jego podanie na gola zamienił Davy Klaassen, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:0.

Dla Milika występ przeciwko ekipie z Tilburga był dziewiątym ligowym w sezonie. Jego dorobek w Eredivisie to już osiem bramek i dwie asysty. Polak gwarantuje gola lub ma udział przy nim średnio co 60 minut spędzonych na boisku! Licząc wszystkie rozgrywki, Milik zdobył już 16 bramek w 15 występach, a do tego dołożył cztery asysty!