Raport z kadry: czarny weekend Polaków. Karol Linetty ratuje honor Biało-Czerwonych w Europie

Maciej Kmita

Rybus znów przepadł

Monaco Kamila Glika wykonało kolejny krok w stronę mistrzostwa Francji. Zespół Polaka pewnie pokonał 3:0 Nancy, a nasz obrońca oczywiście rozegrał pełne 90 minut. Od pierwszego do ostatniego gwizdka zagrali też Łukasz Piszczek, Igor Lewczuk (wywalczył rzut karny), Thiago Cionek (spadł z Serie A), Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Sadlok i Bartosz Salamon.

Ten ostatni zagrał w pełnym wymiarze czasowym po raz czwarty z rzędu - ostatni raz grał tak regularnie w marcu 2016 roku. Z kolei Jędrzejczyk i Pazdan przyczynili się do tego, że Legia wyrównała ligowy rekord wszech czasów pod względem kolejnych zwycięstw na wyjeździe - mistrz Polski wygrał dziesięć ostatnich rozegranych poza Warszawą spotkań.

Na tym dobre informacje się kończą. Gdy pod koniec kwietnia Maciej Rybus wrócił do "11" Olympique Lyon, wydawało się, że nastał dla niego lepszy czas, ale był to jednorazowy wyskok. W trzech ostatnich meczach OL Rybus nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Z kolei Bartosz Bereszyński został zdjęty w meczu z Lazio (3:7), gdy jego Sampdoria przegrywała już 1:6.

Z powodu kontuzji mięśniowej od miesiąca wyłączony z gry jest Paweł Dawidowicz. 22-latek opuścił już cztery spotkania VfL Bochum.

Weekendowy bilans obrońców reprezentacji Polski:

Obrońca Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Bartosz Bereszyński Sampdoria Genua Lazio Rzym 3:7 68 0 0 Serie A
Thiago Cionek US Palermo Chievo Werona 1:1 90 0 0 Serie A
Paweł Dawidowicz VfL Bochum Arminia Bielefeld 1:1 poza kadrą - uraz - - 2. Bundesliga
Kamil Glik AS Monaco AS Nancy 3:0 90 0 0 Ligue 1
Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Pogoń Szczecin 2:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Igor Lewczuk Girondins Bordeaux As Saint-Etienne 2:2 90 0 1 Ligue 1
Michał Pazdan Legia Warszawa Pogoń Szczecin 2:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Łukasz Piszczek Borussia Dortmund TSG 1899 Hoffenheim 2:1 90 0 0 Bundesliga
Maciej Rybus Olympique Lyon FC Nantes 3:2 na ławce rezerwowych - - Ligue 1
Maciej Sadlok Wisła Kraków Lechia Gdańsk 1:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Bartosz Salamon Cagliari Calcio SSC Napoli 1:3 90 0 0 Serie A

Polska pokona Rumunię w czerwcowym meczu el. MŚ 2018?