Liga Mistrzów. Crvena Zvezda Belgrad - Bayern Monachium. "Magiczne 14 minut" - niemieckie media o popisie Lewandowskiego

"LewandGOLski", "Magiczne 14 minut", "Szalony strzelecki popis" - tak niemieckie media piszą o niezwykłym wyczynie Roberta Lewandowskiego. W środowym meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów Polak zdobył cztery gole w ciągu niespełna kwadransa.

Grzegorz Wojnarowski
Kapitan reprezentacji Polski dokonał tego w Belgradzie, w starciu z mistrzem Serbii Crveną Zvezdą Belgrad. Kanonadę rozpoczął w 53. minucie, zdobywając bramkę z rzutu karnego. Potem trafiał do siatki w 60., 64. i 67. minucie. Kto wie, być może powiększyłby ten dorobek, jednak w 77. minucie został zmieniony przez Thomasa Muellera.

Mecz zakończył się wygraną Bayernu 6:0. Mistrzowie Niemiec są już pewni pierwszego miejsca w grupie B.

Niemieckie media są rzecz jasna zachwycone wyczynem "Lewego". Piszą, że swoim występem Polak przypomniał o legendarnych 5 golach w 9 minut przeciwko Wolfsburgowi i o rekordzie, jakim jest zdobycie 4 bramek w niecałe 15 minut.  Zwracają również uwagę, że za sprawą fantastycznej formy swojego najlepszego zawodnika Bayern po raz pierwszy może wygrać wszystkie sześć spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Na kolejnych stronach przeczytasz, jak na popis Lewandowskiego zareagowały najważniejsze niemieckie media.

Czy Robert Lewandowski zostanie w tym sezonie królem strzelców Ligi Mistrzów?