Raport z kadry: Adam Nawałka ma powody do niepokoju

Maciej Kmita

Powrót "Kuby"

W przededniu meczu z Czarnogórą świetną informacją jest powrót Jakuba Błaszczykowskiego do wyjściowego składu VfL Wolfsburg - tym razem 32-latek rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z RB Lipsk (1:0). Błaszczykowski gra na prawej obronie, a nie jako skrzydłowy, ale najważniejsze jest to, że wrócił do składu Wilków, bo w grudniu, styczniu i na początku lutego był tylko zmiennikiem, który odgrywał epizodyczne role.

Po trzech meczach przerwy do "11" Sampdorii z przytupem wrócił Karol Linetty. Jego zespół pokonał Genoę (1:0), a polski pomocnik został uznany jednym z najlepszych zawodników derbowego pojedynku. Tradycyjnie pełne 90 minut w meczu Hull City rozegrał Kamil Grosicki. Jego Tygrysy pokonały Swansea City (2:1) i są coraz bliżej wydostania się ze strefy spadkowej. Grosicki wciąż czeka na pierwszego gola i premierową asystę w Premier League, ale znów był chwalony za swoją grę.

W gorszej sytuacji ostatnio znalazł się Piotr Zieliński. 23-latek z Napoli był zmiennikiem już w trzecim meczu z rzędu, przegrywając rywalizację z Marko Rogiem i Allanem.

Z kolei wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przygoda Grzegorza Krychowiaka w Paris Saint-Germain dobiegnie końca. W spotkaniu z Lorient (2:1) Unai Emery nie mógł skorzystać z Thiago Motty, Adriena Rabiota i Marco Verrattiego, a mimo to Krychowiak nie pojawił się na boisku nawet na sekundę. W całym 2017 roku Polak rozegrał tylko 119 z 1530 możliwych do rozegrania minut.