Duńskie media: Osiem dzikich minut i porażka dająca nadzieję

Łukasz Witczyk

BT.dk: Osiem dzikich minut

Serwis bt.dk zwrócił uwagę na szalone osiem minut w pierwszej połowie. Wtedy to obie drużyny zdobyły po dwie bramki. W tytule artykułu podsumowującego spotkanie w Gdyni napisano o "ośmiu dzikich minutach".

Stracony w doliczonym czasie gol nie odbiera nadziei FC Midtjylland na awans do kolejnej fazy eliminacji do Ligi Europy. Dwa gole zdobyte na wyjeździe to bardzo dobra zaliczka.

Kto awansuje do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy?

duńskie media
Komentarze (13)
  • Pietryga Zgłoś komentarz
    Arka ma jakieś szanse w rewanżu, ale musi się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, poszczególnych swoich piłkarzy i próbować tam coś strzelić. Myślę, że trener Ojrzyński
    Czytaj całość
    przygotuje w odpowiedni sposób swoich graczy, na niesamowity bój w Danii.
    • Trinity and Tsar Zgłoś komentarz
      Jeżeli myślimy o budowaniu potęgi polskich klubów, to nie możemy odpuszczać takich meczów. System rozgrywek i kwalifikacji Ligi Mistrzów, , a nawet Ligi Europy dyskryminuje kluby z
      takich krajów jak Polska. Ponieważ jest jak jest i tego nie zmienimy, ważne jest aby w rozgrywkach europejskich grać jak najlepiej.
        Doświadczenie w takich meczach jest bezcenne, zwłaszcza dla beniaminków w pucharach europejskich.
        • Pawel Bell Zgłoś komentarz
          jeży: jestem kibicem Arki...jeszcze 2 lata temu chodziłem na mecze w I lidze, w poprzednim sezonie modliłem się, żeby w ostatniej kolejce udało się utrzymać w Ekstraklasie (dziękuję
          Zagłębiu Lubin, bo nie oszukujmy się, podłożyli się nam). Teraz jestem kibicem zdobywcy pucharu Polski, superpucharu Polski i wygrywamy mecz w eliminacjach do Ligi Europy z nie byle kim. I teraz odpowiedź na Twoje pytanie "co dalej?"...nie ważne, dali nam kibicom 400% tego co od nich oczekiwaliśmy. Mogą jechać do Danii bez żadnej presji, mogą tylko zyskać. Myślę, że Arka w tym sezonie nie będzie walczyć o utrzymanie.
          • jeży Zgłoś komentarz
            zwycięstwo cieszy ale dalej?
            • VikingEpica Zgłoś komentarz
              Dadzą radę, będzie remis w rewanżu.
              • hack Zgłoś komentarz
                Gratuluję Arce zwycięstwa, woli walki i charakteru do ostatnich minut. Oby tak samo było w rewanżu.
                • Ewa Żemajtis Zgłoś komentarz
                  Arka poniewierana przez kluby i kibiców innych drużyn nie to co Legia , Lech czy Lechia a jednak ci mali piłkarze zdobyli puchar Polski , super puchar wygrali z silniejszą drużyną
                  zagraniczną utrzymali się w ekstraklasie co wytykano Siemaszce rekę jakby inni wielcy tego nie robili i trzymają się a inni co
                  • zadziwiony Zgłoś komentarz
                    Niestety, te dwie stracone bramki są strasznym obciążeniem dla Arki. Gdynianie pokazali wolę walki, ale umiejętności przemawiają za Duńczykami :(
                    • Yakubu86 Zgłoś komentarz
                      I tak pewnie odpadną. Za śmieciowaty skład mają aby cokolwiek ugrać.
                      • Alfer 2015 Zgłoś komentarz
                        Istotnie. Jednobramkowa porażka daje Duńczykom nadzieję na awans, szczególnie przy wyniku 3:2. Tylko, że Duńczycy muszą rewanż, który nie będzie spacerkiem, wygrać. Niby tylko 1:0,
                        ale...jeżeli Arka wytrzyma I połowę, i co wczorajszy mecz wykazał wcale przyzwoitą skuteczność bramkową, to kolejna, wyżej notowana, ekipa, połamie sobie zęby na ARCE :) Napawa optymizmem WALECZNOŚĆ I NIEUSTĘPLIWOŚĆ Arki. W każdym razie nie spełniły się prognozy o worku, nastrzelanych Arce, bramek. Uważam, że teraz Duńczycy maja większe, niż Arka, zmartwienie. p.s. wydaje się, że ten mecz był udaną promocją da Silvy.
                        • Diabełxdxd Zgłoś komentarz
                          Pogratulować Arce za ambicje,i walke do samego końca.Myślałem że Arka przegra ten mecz i sie pożegna z LE,bo nie była faworytem tego meczu, a tu proszę jest szansa awansować jeszcze
                          dalej.Chyba najbardziej ambitny i waleczny do samego końca klub w Ekstraklasie na tą chwile.