Od Schalke przez Mainz do Freiburga. Przypominamy jubileuszowe gole Roberta Lewandowskiego

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski cieszy się ze swojego pierwszego gola w Bundeslidze

Gol numer 1.

Lewandowski zdobył go w swoim trzecim występie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. W Borussii Dortmund był wtedy jeszcze rezerwowym, w meczu 4. kolejki sezonu 2010/2011 z Schalke Gelsenkirchen 19 września 2010 roku.

W derbach Zagłębia Ruhry pojawił się na boisku w 74. minucie. Zmienił Shinjiego Kagawę, który wcześniej zdobył dwie bramki i Borussia prowadziła na terenie wielkiego rywala 2:0. "Lewy" nie chciał być gorszy od Japończyka i też trafił do siatki - w 86. minucie po dośrodkowaniu Nuriego Sahina z rzutu rożnego uderzeniem głową pokonał Manuela Neuera, swojego przyszłego klubowego kolegę z Bayernu Monachium.

Czy Robert Lewandowski w sezonie 2017/2018 zostanie królem strzelców Bundesligi?