Villarreal CF
29' Gerard Moreno 54' Etienne Capoue 84' Juan Foyth
Manchester United
55' Edinson Cavani 82' Eric Bailly 113' Edinson Cavani
1:1 (11 : 10 )
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ależ dramaturgia! Villarreal wygrywa finał Ligi Europy z Manchesterem United. Dwadzieścia jeden rzutów karnych było wykonanych niemal idealnie, aż wreszcie - ku uciesze hiszpańskich kibiców - pomylił się David de Gea!

11:10! Nie trafia David de Gea! Villarreal triumfuje!

11:10! Przyszła kolej na bramkarzy... Geronimo Rulli strzelił tak, jak jego koledzy!

10:10! Nikt nie chce się pomylić. Victor Lindelof również strzela!

10:9! Pau Torres strzelił idealnie, w okienko! Ależ spokój zawodników w finale Ligi Europy.

9:9! Axel Tuanzebe również się nie myli. Ten mecz chyba nie skończy się przed północą.

9:8! Mario Gaspar strzela kolejnego gola.

8:8! Ależ szczęście Shawa... uderzył źle, miał piłkę na rękach Rulli, ale mimo to futbolówka znalazła się w siatce.

8:7! Francis Coquelin trafia w samo okienko.

7:7. Daniel James trafia! Czternasty z rzędu idealnie wykonany rzut karny.

7:6 Raul Albiol... ależ spokój. Villarreal znów na prowadzeniu.

6:6! Co tu się dzieje?! Fred uderzył mocno, w boczną siatkę. Rulli nie zdążył z interwencją.

6:5! Moi Gomez w środek bramki. De Gea wybrał swój lewy róg.

5:5! Edinson Cavani również uderza bardzo dobrze. Piłka w jednym rogu, bramkarz w drugim.

5:4! Daniel Parejo nie zawiódł swoich kibiców i pewnie trafił.

4:4! Marcus Rashford też się nie myli. Pewne uderzenie Anglika.

4:3! Alberto Moreno uderzył perfekcyjnie, w boczną siatkę. De Gea wyczuł intencję strzelca, ale strzał był zbyt dobry.

3:3! Bruno Fernandes strzelił w lewy róg, Rulli był blisko, musnął piłkę ręką, ale nie dał rady.

3:2! Paco Alcacer! Bliski obrony tego strzału był De Gea, zabrakło milimetrów!

2:2! Alex Telles myli bramkarza i wciąż mamy remis.

2:1! Daniel Raba kolejnym pewnym strzelcem.

1:1! Juan Mata również się nie myli.

1:0! Gerard Moreno pewnym egzekutorem rzutu karnego.

Emocje sięgają zenitu. Rzuty karne będą wykonywane na bramkę, za którą zasiadają kibice Villarrealu.

Kto wygra finał Ligi Europy?

KONIEC DOGRYWKI! Przed nami konkurs rzutów karnych!

Villarreal CF. Schodzi: Etienne Capoue. Wchodzi: Daniel Raba.

Trzy minuty doliczyli sędziowie.

Gra wznowiona.

Ucierpiał Shaw. Zawodnicy Villarreal wybijają piłkę poza boisko.

Tymczasem sędziowie uznali, że Fred jednak nie zagrywał piłki ręką. Gra wznowiona. Nie ma rzutu karnego.

Sędziowie sprawdzają na VAR ewentualne zagranie ręką jednego z zawodników United we własnym polu karnym.

Żółtą kartkę otrzymał Edinson Cavani. Za protesty.

Ależ zmarnowali okazję Hiszpanie. Gerard Moreno miał na nodze piłkę meczową, ale jego strzał został zablokowany przez Freda.

Rashford wrócił na boisko, a tymczasem w ataku Villarreal.

Problemy zdrowotne Rashforda. Służby medyczne na boisku.

Długie podanie w kierunku Rashforda, źle obliczył tor lotu piłki Albiol, ale na jego szczęście Anglik nie opanował piłki i ta padła łupem Rulliego.

Jeszcze jedna centra w wykonaniu Parejo... tym razem dużo mniej udana i pewnie na przedpolu De Gea.

Dośrodkowanie Parejo z rzutu wolnego, jednak tym razem Albiol przekroczył przepisy w walce o piłkę.

Początek drugiej połowy dogrywki!

Szybka zmiana stron i za moment rozpocznie się ostatni kwadrans finału Ligi Europy.

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Na spalonym Rashford.

Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

Jeden z ostatnich ataków United w pierwszej połowie dogrywki.

Kolejny raz z rzutu rożnego dośrodkowywał Parejo, po którym... o mało nie nadziali się na kontratak zawodnicy w żółtych koszulkach. Bruno Fernandes podawał jednak minimalnie niecelnie w kierunku Rashforda i zdążyli obrońcy.

Dośrodkowanie Parejo i z najwyższym trudem De Gea przerzuca piłkę nad bramką. Będzie jeszcze korner dla Villarreal.

Kolejna szansa dla Villarrealu z rzutu wolnego. Faulował Bailly.

Manchester United. Schodzi: Mason Greenwood. Wchodzi: Fred.

Alcacer w polu karnym United... mocny strzał, ale nad poprzeczką!

Alberto Moreno dostał podanie w polu karnym, ale trochę źle przyjął sobie piłkę, co utrudniło mu oddanie strzału, przez co piłka wyraźnie minęła bramkę.

Dośrodkowanie Parejo na dalszy słupek, ale Gerard Moreno główkował obok słupka.

Sporo gry w środkowej strefie boiska. Mało konkretów pod bramkami.

Dobre podanie w pole karne do Alcacera, ten nieźle opanował piłkę, ale został zablokowany w momencie strzału.

W odpowiedzi akcja Villarrealu lewą stroną, dośrodkowanie Alberto Moreno na dalszy słupek, ale nie dał się zaskoczyć Shaw i wybił piłkę.

Strzał Bruno Fernandesa z narożnika pola karnego. Przyjął to na ciało Albiol.

Rulli pewnie łapie piłkę na przedpolu po dośrodkowaniu z lewej strony. Bardzo skoncentrowany jest dziś bramkarz Villarrealu.

Edinson Cavani przywrócił Manchester United do życia w drugiej połowie. Czy w dogrywce ukłuje po raz kolejny?

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta!

Koniec podstawowego czasu gry. Wynik 1:1, a więc czeka nas dogrywka!

Kolejny raz było groźnie po rzucie wolnym dla Villarrealu. Pau Torres dostał piłkę w narożniku pola karnego, ale nie dokręcił jej odpowiednio przy dalszym słupku.

Druga połowa potrwa przynajmniej o trzy minuty dłużej. Zanosi się nam na dogrywkę w Gdańsku!

W poszukiwaniu zwycięskiego gola United. Dośrodkowanie Shawa, najwyżej w polu karnym wyskoczył Pogba, ale źle przyłożył głowę do piłki i strzelił nad poprzeczką.

Villarreal CF. Schodzi: Juan Foyth. Wchodzi: Mario Gaspar.

Nieudany strzał Rashforda z dystansu. Taki na uniknięcie kontrataku...

Żółtą kartkę otrzymał Juan Foyth.

Shaw z dośrodkowaniem z lewej strony, ale jako że nic z tej akcji nie wyszło, to sędzia wrócił do przewinienia na Angliku. I będzie rzut wolny dla United.

Żółtą kartkę otrzymał Eric Bailly. Za uderzenie w twarz Alcacera.

Rashford z indywidualną akcją, jednak strzał Anglika był bardzo niecelny.

Ależ przycisnęli przyjezdni z Anglii. Agresywny pressing United, Shaw dośrodkowywał z lewej flanki, jednak czujnie na piątym metrze zachował się Rulli.

Ofensywne wejście McTominaya w pole karne, płaska centra do Cavaniego, ale ten został zablokowany tuż przed bramką. Korner dla United.

Villarreal CF. Schodzi: Manu Trigueros. Wchodzi: Moi Gomez.

Villarreal CF. Schodzi: Yeremi Pino. Wchodzi: Paco Alcacer.

Jeszcze jeden korner po uderzeniu z dystansu Triguerosa i rykoszecie od Rashforda.

Korner dla Villarrealu. Wystarczyło jedno podanie przez pół boiska, by wywalczyć stały fragment.

Kolejna strata Villarrealu na własnej połowie. Kompletnie nie radzą sobie z pressingiem w ostatnich minutach.

Olbrzymia przewaga United. Dośrodkowanie Wan-Bissaki i wybijają piłkę "gospodarze".

Niesamowite sceny w Gdańsku. Shaw popisał się nieudanym dośrodkowaniem prawą nogą, ale... totalnie przypadkowo trafił w głowę Cavaniego, który instynktownie próbował jeszcze strzelać, jednak trafił w stojącego obok obrońcę.

W odpowiedzi akcja Villarrealu, Parejo strzelał z dystansu, ale nie trafił w bramkę.

Ależ spudłował Rashford! Kapitalne zagranie Cavaniego do Bruno Fernandesa, ten urwał się z prawej strony i zagrał w pole karne do niepilnowanego Rashforda, ale ten w tylko sobie znany sposób nie strzelił gola z paru metrów! Na jego szczęście ostatecznie sędzia asystent zasygnalizował spalonego Cavaniego.

United miał rzut wolny z bocznego sektora boiska, ale dośrodkowanie Shawa było kiepskiej jakości i Hiszpanie oddalili zagrożenie.

Trigueros ofiarnie blokuje strzał McTominaya z osiemnastu metrów.

Zdecydowana przewaga United w ostatnich minutach.

Dośrodkowanie Bruno Fernandesa z prawej strony, po którym reklamowali zagranie ręką jednego z zawodników Villarrealu rywale! Gwizdek sędziego jednak milczy.

Długie podanie w kierunku Rashforda, ale czujny był Rulli i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

Rashford na spalonym po zagraniu Shawa. Sami prowokują jednak zagrożenie zawodnicy Villarrealu. Mnożą się proste straty na własnej połowie.

Chwila oddechu dla piłkarzy w żółtych koszulkach. Wreszcie potrafią utrzymać się dłużej przy piłce na połowie rywala.

Idą za ciosem Czerwone Diabły! Bruno Fernandes strzelał zza pola karnego... minimalnie obok słupka!

Wybuch radości w sektorach zajmowanych przez kibiców United. Gol uznany!

VAR sprawdza jeszcze sytuację pod kątem spalonego.

Gol! Strzelił Edinson Cavani.

Po rzucie rożnym zawodnicy Villarrealu wybili piłkę poza pole karne. Nie zastanawiał się Rashford i huknął z ponad dwudziestu metrów, futbolówka odbiła się jeszcze w "szesnastce", co kompletnie zmyliło Rulliego, a Edinson Cavani zachował się jak rasowy snajper i doprowadził do wyrównania!

Żółtą kartkę otrzymał Etienne Capoue. Za faul taktyczny.

VAR podpowiedział sędziemu, że ten podjął słuszną decyzję. Nie ma rzutu karnego.

Greenwood został kopnięty w polu karnym Villarrealu. Gra przerwana. Czekamy na decyzję VAR. Pierwotnie arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Płaskie i bardzo mocne dośrodkowanie Wan-Bissaki z prawej strony, ale żaden z partnerów nie zdołał wcisnąć się przed zawodników w żółtych koszulkach.

Niewiele się zmieniło w porównaniu do pierwszej połowy. W dalszym ciągu zdecydowanie bardziej konkretni są zawodnicy z Hiszpanii. Manchester United niby atakuje, ale jakoś tak bez przekonania.

Kolejny rzut wolny dla Villarrealu i kolejne olbrzymie zamieszanie w polu karnym De Gei. Niewiele zabrakło, a jeden z dwójki zawodników "gospodarzy" wpakowałby piłkę do siatki z kilku metrów. Szczęśliwie wybronili się rywale.

W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.

Rozpoczęła się druga część spotkania w Gdańsku!

Piłkarze wracają na boisko.

Czy Manchester United odrobi straty i sięgnie po trofeum?

Moment, w którym Villarreal objął prowadzenie...

Koniec pierwszej połowy! Villarreal niespodziewanie, ale zasłużenie prowadzi z Manchesterem United 1:0.

Korner dla Villarreal w końcówce pierwszej połowy.

Świetna akcja Greenwooda prawym skrzydłem, płaskie dośrodkowanie w pole karne i blisko gola samobójczego był Albiol. Piłka przypadkowo trafiła w Hiszpana, ale na jego szczęścia odbiła się na tyle fortunnie, że po chwili złapał ją Rulli.

Pierwsza połowa potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

Kapitalna akcja Rashforda z prawej strony. Efektowne wejście w pole karne... zabrakło tylko lepszego podania do Cavaniego.

Indywidualna akcja Pino, który rzucił się sam na czterech zawodników United. Było blisko wywalczenia rzutu rożnego, ale ostatecznie od bramki grę wznawia De Gea.

Obraz gry się nie zmienia. Manchester United próbuje uśpić defensywę Villarrealu posiadaniem piłki, ale rywale są nieugięci. Dobrze się przesuwają, są świetnie ustawieni. Nie dają się zaskoczyć.

Sporo strat i niecelnych zagrań w pierwszej połowie. Presja i duża waga spotkania dają o sobie znać.

Długo rozgrywają akcję wicemistrzowie Anglii, wymieniają sporą liczbę podań, ale brakuje konkretów. Nic z tego nie wynika.

Rashford w akcji lewym skrzydłem, ale pogubił się Anglik, źle podał piłkę i w efekcie ją stracił.

Groźna centra Wan-Bissaki, jednak defensywa Villarrealu zażegnała niebezpieczeństwa. Ani Cavani, ani Rashford nie zdołali oddać strzału.

Jakże spokojnie grają teraz zawodnicy Villarrealu. Oni mają już swój wynik, nic więcej już nie muszą. Tymczasem rywale frustrują się coraz bardziej z minuty na minutę.

Bardzo nieudane dośrodkowanie Bruno Fernandesa. Kompletnie do nikogo. Albiol bez problemu wybija piłkę.

Podopieczni Solskjaera są w szoku. To Manchester United przeważał, dłużej utrzymywał się przy piłce. Jeśli pachniało golem dla którejś z drużyn, to na pewno nie był to Villarreal, ale piłka bywa przewrotna.

Ależ głośni są teraz kibice Villarrealu!

Gol! Strzelił Gerard Moreno. Asystował mu Dani Parejo.

Świetne dośrodkowanie Parejo z rzutu wolnego i kompletnie niepilnowany Gerard Moreno z kilku metrów daje prowadzenie ekipie z Hiszpanii! Spore gapiostwo po stronie defensywy United!

Tym razem to Cavani dość ostro zaatakował Parejo. Urugwajczyk musiał wysłuchać uwag od arbitra spotkania.

Kontratak Villarrealu, Pino poszedł indywidualnie na przebój, ale był osamotniony, musiał kończyć akcję strzałem z dwudziestu metrów i minimalnie się pomylił.

Zagranie Pogby w pole karne, był tam Bruno Fernandes, ale Rulli pewnie złapał piłkę na przedpolu.

Potężny strzał Rashforda z dystansu, ale bardzo pewnie broni Rulli. A chwilę wcześniej doskonałego podania od Greenwooda nie wykorzystał Cavani, który był niepilnowany w polu karnym, ale nie potrafił przyjąć piłki.

Ależ teraz fantazja poniosła Baccę, który dośrodkowywał z krzyżaka. Akcję kończył niecelnym strzałem głową Pau Torres.

Tym razem złe dośrodkowanie Parejo i spokojnie wybijają piłkę "goście".

Dośrodkowanie Parejo, piłka wybita przed pole karne, strzelał Pino, ale trafił w plecy ofiarnie interweniującego obrońcy United. Kolejny korner.

Rzut rożny dla Villarrealu.

Shaw ostro wstrzelił piłkę w pole karne i... złapał się za głowę, bo na piątym metrze nie trafił w futbolówkę ani Cavani, ani Bruno Fernandes. Blisko gola dla United!

Bardzo długo utrzymują się przy piłce zawodnicy Solskjaera. Villarreal ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

Foyth kolejny raz odesłany poza boisko. Krew ciągle leci z nosa zawodnikowi Villarrealu.

Albiol ostro potraktował Cavaniego. Sędzia udzielił reprymendy obrońcy Villarrealu. Prawdopodobnie przy następnym przewinieniu będzie już żółta kartka.

Tymczasem Villarreal miał rzut rożny, świetnie to rozegrali Hiszpanie, miękkie zagranie na dalszy słupek, gdzie był niepilnowany Trigueros, jednak źle trafił w piłkę i ta poleciała wysoko nad poprzeczką. Pierwsze ostrzeżenie dla United.

Groźniejsi w pierwszym kwadransie byli wicemistrzowie Anglii. Villarreal jeszcze nie gościł z piłką w polu karnym De Gei.

Foyth wraca do gry z opatrunkiem na głowie.

Dośrodkowanie Shawa, ale zawodnicy Villarrealu wybili piłkę. Bruno Fernandes zagrywał jeszcze w pole karne, jednak na spalonym złapany został Pogba.

Pogba kapitalnym zagraniem uruchomił z prawej strony Greenwooda, a ten wywalczył rzut rożny.

Krwotok z nosa bocznego obrońcy Villarrealu, ale na szczęście o własnych siłach zszedł z boiska. Na razie w osłabieniu Hiszpanie.

Problemy zdrowotne Foytha, który poślizgnął się na piłce, a po chwili z całym impetem uderzył w Pogbę. Służby medyczne na murawie.

McTominay miał mnóstwo miejsca na dwudziestym piątym metrze, próba strzału w kierunku dalszego słupka, ale źle trafił w piłkę Szkot i mieliśmy wyraźnie niecelne uderzenie.

Shaw zagrał w pole karne z lewej strony, ale Cavani nieczysto trafił w piłkę i finalnie nie oddał nawet strzału.

Atak pozycyjny United, jednak znakomicie bronią się rywale.

Lindelof szukał na lewym skrzydle Rashforda, próba zagrania na kilkadziesiąt metrów, ale piłka wylądowała poza boiskiem.

Z kolei na trybunach, jak na razie, zdecydowaną przewagę mają Hiszpanie.

Na razie spokojnie rozgrywają piłkę zawodnicy Villarrealu.

Villarreal na żółto, Manchester United w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach.

Zaczynamy spotkanie w Gdańsku!

Kto wygra Ligę Europy?

Pięknie wygląda dziś stadion w Gdańsku

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę!

A tu skład Villarrealu:

Skład United:

Na stadionie w Gdańsku coraz więcej kibiców.

Gdańsk od wczoraj jest oblegany przez kibiców obu drużyn:

Manchester United dopiero co wywalczył wicemistrzostwo Anglii, natomiast Villarreal sezon 2020/21 zakończył na 7. miejscu w Primera Division.

Klub z Manchesteru przypomniał, jak wyglądała droga United do finału Ligi Europy:

Na ten dzień długo czekali kibice Villarrealu i Manchesteru United. Oto w środę 26 maja o godz. 21 rozpocznie się finał Ligi Europy na stadionie w Gdańsku.