Oceny SportoweFakty.pl: Odrodzony Szmal, klasa Lijewskiego

Polacy w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw świata pokonali Argentynę. Na sukces solidnie zapracował cały zespół, a bohaterami meczu okazali się Sławomir Szmal i Krzysztof Lijewski.

Kamil Kołsut

Bramkarze
Sławomir Szmal - 5 - W pierwszej połowie nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, na plus zapisując sobie właściwie tylko wygrany pojedynek z Federico Pizarro. Po przerwie dwoma kapitalnymi akcjami wybił Argentyńczykom z głowy marzenia o wygranej. W 53. minucie odważnym wyjściem przerwał kontrę rywali, a kilkadziesiąt sekund przed finałową syreną obronił rzut karny.

Piotr Wyszomirski - brak oceny - nie grał.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

MŚ 2015: Szczęśliwa droga przez mękę - relacja z meczu Argentyna - Polska

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (22)
  • wawiak Zgłoś komentarz
    Jeżeli chodzi o Pana Sławka, to uważam że samą swoją obecnością wprowadza wiele spokoju. Ale to nie znaczy, że wszystko obroni. Gdy obrońcy grają tragicznie to i on niewiele może
    Czytaj całość
    zrobić. Nasi obrońcy sprawiają wrażenie jak gdyby w pewnych momentach nie wiedzieli o co chodzi. Gdy przeciwnik szykuje się do rzutu to aż się prosi o zwrócenie uwagi gdzie jest piłka. Częściej patrzą gdzie jest głowa żeby ją walnąć, stąd biorą się bramki tracone po rzutach z biodra, rzutach bieżnych. Trzeba też umieć liczyć, aby nie wychodzili bezkarnie na 6-ty metr. W tym meczu cieszyła mnie postawa Dzidziusia. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Krajewski, oby tak dalej. Szkoda, że niestety nie mamy środka. Mariusz Jurkiewicz jeszcze potrzebuje czasu po kontuzji. Czy dojdzie do siebie ? Jeszcze dwa ważne mecze. Warto by było zająć drugie miejsce w grupie.
    • Przem_106 Zgłoś komentarz
      Bardzo rzadko krytykuje trenera, ale dziś w bardzo wielu momentach popełniał bardzo duże błędy. W zasadzie mecz był niemal kopią spotkania z Niemcami. Słaba postawa Szmala - zero
      reakcji! Przestój w okolicach 20min - i tak do przerwy. Dlaczego Biegler nie wykorzystał naszych największych atutów i nawet nie spróbował narzucić naszego sposobu rzucania na bramkę tj. proste wyprowadzanie rozgrywających do rzutu z 2 linii. Dlaczego nie pojawił się Bielecki żeby rzucić ze 2-3 razy. Jakby nie trafił - ok do zmiany, a może by zaskoczyło? Praktycznie wszystko co było rzucone z okolicy 9m wpadało, a nasi zawodnicy często przekombinowywali akcje przegapiając wiele okazji do zdobycia bramek z czystych pozycji. Gra z kołem (Syprzakiem w 1 połowie mogłaby ustawić mecz). Uważam, że można było spokojnie wygrać ten mecz +10 przy lepszym prowadzeniu zespołu. Biegler tak bardzo chciał zaradzić argentyńskiemu stylowi, że zapomniał o naszym stylu, naszych atutach, czyli wzrost, koło, rzut z drugiej linii i naszej sile fizycznej. Mały plusik tylko za zaufanie Krajewskiemu.
      • Wisła Płock Zgłoś komentarz
        Ocena Kasy, to jakaś kompletna pomyłka.
        • skejd Zgłoś komentarz
          Też uważam że nota Szmala zdecydowanie przesadzona, ten karny faktycznie był kluczowy, ale wcześniej jednak bronił bardzo przeciętnie, by nie powiedzieć słabo i nawet dziwiłem się
          czemu nie broni Wyszomirski. Jeśli chodzi o pozostałych kadrowiczów - cieszy to że Lijek jest w swojej formie i przez to ciągnie kadrę do przodu. Ale już np. Kaczka jak na razie jest cieniem siebie, ale myślę że się jeszcze rozkręci. W końcu to jego pierwsze mecze po kontuzji i musi wejść we właściwy rytm. M.Jurecki swoje zawsze wyszarpie, podobnie jak Szmal w końcówce okazał się jednym z bohaterów, ale trochę irytujące jest to jego siłowe wpychanie w strefę które rywale już dobrze znają.
          • Heheszki Zgłoś komentarz
            Dziennikarzy SF to poniasla fantazje z ocena wystepu Slawka Szmala, z calym szacunkiem dla niego ale dzis zasluzyl n maksymalnie 3.
            • wędkarz Zgłoś komentarz
              W dzisiejszym meczu na pochwałę zasłużyli tacy zawodnicy jak Lijewski,Michał i Bartek Jurecki,Krajewski. Co do pozostałych zawodników to ocena jest negatywna.Nasz bramkarz Szmal, fakt
              miał dosłownie 5 interwencji które szczególnie w końcówce były ważne.Jednak wpuszczał takie strzały z 9 metrów gdzie bramkarz o takiej renomie 50% z nich ,powinien obronić.Swoją postawą doprowadził do bardzo nerwowej końcówki meczu.Uważam że ocena 5 jest zbyt wysoka.
              • Franek Dolas Zgłoś komentarz
                No co do Szmala ,pełna zgoda z poprzednikami.Właściwie już mnie szlag trafiał dlaczego nie ma za niego zmiany.Gdyby nie 2 akcje z końcówki meczu dostałby 2.Bardzo mała ruchliwość
                ,każda piłka która przelatywała obok niego wchodziła bez reakcji.Nie mówię że musi wszystko wyciągać ale żeby nawet nie próbować.I nie wydaje mi się że tak słaba jego gra to kwestia wieku.Zimny prysznic by się przydał na pobudzenie.Lijewski to zawodnik bez którego nie da się wyobrazić naszego ataku ale w obronie mam wrażenie nie boi się złapać kontuzje i unika walki.Efekt ,wolne reakcje i dziura wykorzystywana przez przeciwników.Za atak 5-6 za obronę 2.Jeśli chodzi o obronę całej drużyny,jak gramy wszyscy aktywnie to jesteśmy nie do przejścia problem w tym że w taki sposób gramy tylko momentami. No Jurkiewicz też jest cieniem siebie ,ale jeśli odczuwa kontuzję to go trochę usprawiedliwia.Bracia świetni.Bez nich nie ma reprezentacji.Nieźle skrzydła.Podsumowując,mamy całą drużynę ale nie możemy doczekać się żeby cała drużyna zagrała równo z równym zaangażowaniem całe spotkanie.Obyście się nie obudzili stwierdzając że sami daliście za mało żeby wygrać.Nie ma co się oglądać na innych trzeba samemu grać na 120%.Przy pełnej koncentracji i zaangażowaniu każdy powinien dostać 5-6 bramek w plecy albo i więcej a tak sami fundujecie sobie i nam kibicom horrory.
                • Eder Zgłoś komentarz
                  jaki tam odrodzony, przez cały mecz firanka, gdyby bronił Wyszomirski to bylibysmy prawdpodobnie na +6 +7 bramek i nie byłoby nerwów w końcówce. W ogóle ze Szmala to się juz przeciętny
                  bramkarz zrobił i ja brałbym do składu Wyszomirskiego i Wicharego. Nie pamiętam dobrego turnieju Szmala przez kilka ostatnich lat
                  • zawas Zgłoś komentarz
                    Obojętnie jaki "pryzmat" przyjęły SF-to jest ich ocena ,każdy maże mieć swoją!
                    • Kathleen Zgłoś komentarz
                      Szmal? Z całym szacunkiem dla niego, ale chyba został oceniony tylko przez pryzmat tych ostatnich paru minut. Obiektywnie zasłużył na nie więcej niż 4. Bieglera bym oceniła na 2. To nie
                      jest trener na miarę naszej kadry. Dziwi mnie, że zostali ocenieni też zawodnicy, którzy grali stosunkowo krótko i nie mieli czasu się wykazać.