Zagraniczne media: fantastyczne zwycięstwo Wisły, błysk Corralesa i Ivicia, gorzka porażka Kiel w Polsce

W spotkaniu 6. kolejki grupy A Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock pokonała przed własną publicznością niemiecki THW Kiel 24:22. Co o tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"EHF"

"EHF": Błysk Corralesa i Ivicia pozwolił walecznej Wiśle ograć THW Kiel

Orlen Wisła Płock na inaugurację piątej kolejki Ligi Mistrzów odniosła dopiero drugie zwycięstwo w dziewiątym spotkaniu z THW Kiel, a pierwsze od 2005 roku. Wicemistrzowie Polski zagrali znakomicie w drugiej połowie, odrabiając jedną bramkę straty po pierwszej odsłonie.

To był niezapomniany wieczór w Płocku. Orlen Wisła odniosła bardzo cenną wygraną w rozgrywkach Ligi Mistrzów i wciąż ma nadzieję na awans do kolejnej rundy.

Obydwie drużyny grały dobrze w ataku, a tempo pojedynku było dość wysokie. Zacięta walka trwała praktycznie od początku do końca rywalizacji.

Niesieni dopingiem swoich kibiców gospodarze przejęli inicjatywę w drugiej połowie i nie oddali jej aż do finiszu konfrontacji.

Bohaterami walecznej Wisły byli Ivić (6 bramek) i wybitny Corrales - podkreślił serwis "EHF".

Czy uważasz, że Orlen Wisła Płock awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów 2016/2017?