Naj... 7. kolejki Orlen Ligi

Natalia Witczyk

Najmłodsze na boisku: Karolina Piśla (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Klaudia Alagierska (SK bank Legionovia Legionowo), Małgorzata Śmieszek, Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Pola Nowakowska (wszystkie Pałac Bydgoszcz) - 18 lat
W tej kolejce szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności w większym lub mniejszym wymiarze miało aż sześć osiemnastolatek. W zestawieniu znajduje się najwięcej zawodniczek Pałacu Bydgoszcz, który przegrał 0:3 z SK bank Legionovią Legionowo. Środkowa Małgorzata Śmieszek nie zdobyła w tym meczu żadnego punktu, podobnie jak przyjmująca Pola Nowakowska oraz rozgrywająca Paulina Bałdyga. Dziewięć "oczek" oraz 42 proc. w ataku zanotowała za to Weronika Fojucik.

W pojedynku w Legionowie wystąpiła także inna 18-letnia środkowa - Klaudia Alagierska. Podopieczna Macieja Kosmola rozegrała wszystkie trzy sety, zdobywając cztery punkty (dwa zagrywką oraz po jednym w ataku oraz bloku). Z kolei w spotkaniu pomiędzy BKS-em Aluprof Bielsko-Biała a PGE Atomem Treflem Sopot na jedną akcję w czwartym secie pojawiła się Karolina Piśla.