Australian Open: Mecze Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza na zywo!

Relację prowadzi : autor:
Marcin Motyka
Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 7:5 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Polak pokonał klasyfikowanego o ponad 100 miejsc dalej w rankingu i niższego o niemal 40 cm Hirokiego Moriyę i awansował do II rundy Australian Open 2015.
Skomentuj 4
Zobacz więcej komentarzy (1)
To był piękny wtorkowy poranek. Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz wygrali swoje mecze i oboje w czwartek powalczą o III rundę Australian Open. Dziękujemy Państwu za obecność i życzymy Miłego Dnia!
Skomentuj 0
Rywalem Jerzego Janowicza w 1/32 finału na pewno będzie Francuz. Lucas Pouille bądź rozstawiony z numerem 17. Gael Monfils.
Skomentuj 17
  • pablo80 Zgłoś komentarz
    Niedlugo trzeba bedzie ;) P.S. A co tam Tom ma w awatarze dorysowane do ust?? ;)
    • margota Zgłoś komentarz
      Chrzanić to ;) Wygrał i to się liczy !!! Kardiologa nie musiałam wzywać :) Hejka pablo :))
        Jerzyk brawo, ze sie opanowales i dociagneles to do konca :) P.S, margotka zyje w takim klimacie, ze jeden oddech jest jak buch calego kartonu fajek, ale pamietaj Margotko, ze jak JJ poczuje od
        Czytaj całość
        Ciebie papierosy to nie da buziaka i nie przytuli swojej najwiekszej fanki, tylko poda reke, bo jako sportowiec nie moze propagowac niezdrowego stylu zycia ;)
        Zobacz więcej komentarzy (14)
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 6:5 - Trzy meczbole dla łodzianina!
        Skomentuj 5
        Zobacz więcej komentarzy (2)
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 6:5 - Przełamanie! Janowicz przejął inicjatywę returnem, poprawił forhendem i Moriya już nie był w stanie się obronić. Polak będzie serwował, aby awansować do II rundy.
        Skomentuj 5
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 5:5* - Druga szansa na breaka dla Polaka.
        Skomentuj 0
      • Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 5:5* - Wymiana, w której Janowicz miał inicjatywę, ale na koniec trafił w siatkę.
        Skomentuj 2
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 5:5* - Kto wie, czy nie kluczowy moment tego meczu. Break point dla Polaka
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 5:5* - Gem wygrany samym serwisem przez Janowicza.
        Skomentuj 3
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 4:5 - Moriya utrzymał swoje podanie. Tymczasem wyłoniona została rywalka w II rundzie dla Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka zmierzy się z Johanną Larsson, która pokonała 6:4, 6:3 Ałłę Kudriawcewą.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 4:4* - Zaciekła walka w ósmym gemie. Obaj wiedzą, że teraz mogą rozstrzygnąć się losy meczu.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 4:4* - Moriya starał się atakować Janowicza, ale nie udawało mu się to w takim stopniu, w jakim by chciał. A na trybunach też trwa rywalizacja - pomiędzy kibicami.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 3:4 - Tym razem był rzut rakietą - nie pomógł. Moriya wygrał gema "na sucho".
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 3:3* - Po przegranym pierwszym punkcie szóstego gema wściekły Janowicz uderzył piłką o bandę. Najwyraźniej mi tu pomogło, bo wygrał cztery następne akcje.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 2:3 - Wielka szkoda tego gema. Janowicz prowadził 30-0, ale cztery kolejne punkty padły łupem Japończyka.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 2:2* - Dwie pierwsze piłki na przełamanie Janowicz obronił, ale przy trzeciej szczęście pomogło Moriyi. Piłka po instynktownym, nieco przypadkowym returnie wpadła w kort i Japończyk uzyskał rebreaka.
        Skomentuj 1
        • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
          Witam wszystkich! :) Wchodzę, patrzę - a tu Aga już posprzątała, teraz Jerzu do boju!!! :)))
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 2:1 - Trzy piłki na przełamanie powrotne dla Moriyi. Czyżby czekała nas powtórka z partii otwarcia?
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 2:1 - Fantastyczny return z bekhendu Janowicza i mamy przełamanie!
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 1:1* - Polak nie wykorzystał dwóch szanse, ale po forhendowym błędzie rywala będzie mieć trzecią.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 1:1* - 15 -40, co oznacza dwie piłki na przełamanie dla Polaka.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 1:1* - Serwis Janowicz świetnie funkcjonował i Polak błyskawicznie wyrównał stan IV seta.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 6:3, 0:1 - Gem otwarcia IV seta, chyba wszyscy życzymy sobie, aby ostatniego, wygrany do 30 przez Japończyka.
          Skomentuj 0
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 6:3, 0:0* - Gem i trzeci set Jerzy Janowicz! Polak zakończył tę partię asem i, co warte podkreślenia, ani razu nie dał się przełamać, notując jednego breaka, już w drugim gemie.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 5:3 - Setbol dla Polaka!
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 3:6, 5:3 - Gem dla Moriyi, ale teraz Janowicz serwuje, by wygrać trzeciego seta.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 3:6, 5:2* - Agnieszka Radwańska zakończyła zwycięsko swoje spotkanie, więc znów możemy się koncentrować wyłącznie na meczu Jerzego Janowicza, który jest o jednego wygranego gema od prowadzenie 2-1 w setach.
          Skomentuj 2
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *6:3, 6:0 - Gem, set i mecz Agnieszka Radwańska! Na otwarcie swojego dziewiątego występu w Australian Open Polka oddała tylko trzy gemy Kurumi Narze.
          Skomentuj 0
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *6:3, 5:0 - Meczbol dla Polki!
          Skomentuj 2
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *6:3, 5:0 - Błędy po stronie Nary, który jest całkowicie wybita z rytmu i wiele wskazuje, że zakończy drugiego seta z zerem po swojej stronie. A Jerzy Janowicz prowadzi w III secie 4:1.
          Skomentuj 3
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 6:3, 4:0* - Piąty z rzędu gem dla Agnieszki Radwańskiej. W dobrej sytuacji także Jerzy Janowicz, który prowadzi w III secie 4:1.
          Skomentuj 1
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *6:3, 3:0 - Kolejne przełamanie i 3:0 dla Agnieszki Radwańskiej w II secie. Także 3:0, tyle że w partii trzeciej, również dla Jerzego Janowicza.
          Skomentuj 1
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 6:3, 2:0* - Trzeci z rzędu gem dla Agnieszki Radwańskiej.
          Skomentuj 2
          Wyśmienity początek także na korcie nr 7! Jerzy Janowicz wywalczył przełamanie i wyszedł na prowadzenie w III secie meczu z Hirokim Moriyą 2:0.
          Skomentuj 0
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *6:3, 1:0 - Fantastyczny początek II seta dla Agnieszki Radwańskiej. Polka notuje przełamanie.
          Skomentuj 2
          Z drugiej konfrontacji polsko-japońskiej nie dopływają pomyślne wieści. Hiroki Moriya wygrał drugiego seta 6:3 i tym samym wyrównał stan meczu z Jerzym Janowiczem, po pierwszej odsłonie wygranej przez Polaka 7:6(5).
          Skomentuj 3
          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 6:3, 0:0* - Gem i pierwszy set Agnieszka Radwańska! Znakomita partia w wykonaniu Polki, zakończona asem.
          Skomentuj 2
            No i brawo, teraz na spokojnie wygrac drugiego i zdazyc krzyknac na JJ, bo wyraznie brakuje mu szefowej...
            • alhar2 Zgłoś komentarz
              Ależ ona zrobiła sporo tych asów jak na siebie ;)
              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *5:3 - Również po triumf, tyle że pierwszej, będzie teraz serwować Agnieszka Radwańska.
              Skomentuj 1
              Niestety, Jerzy Janowicz po trzeci w drugiej partii oddał podanie, w tym drugi raz podwójnym błędem serwisowym. 5:2 i Hiroki Moriya będzie serwował, by wygrać seta.
              Skomentuj 6
              • Lady Aga Zgłoś komentarz
                A ostrzegałyśmy ;) No cóż, to nie nasz problem, że żiżu popsuł sobie typerka :P
                • ellemarie Zgłoś komentarz
                  No nie wiem, nie wiem, żiżu wierzył w Petko mimo naszych ostrzeżeń ;) Garcia jeszcze mu pozostała z tych bardziej ryzykownych typów z tego co kojarzę :D
                    tak.. za to Venus w świetnej, najlepszej od lat formie..
                    Zobacz więcej komentarzy (3)
                    Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 5:2* - Agnieszka Radwańska jest o krok od wygranej w pierwszej partii, Natomiast na korcie 7. Jerzy Janowicz odrobił stratę jednego przełamania.
                    Skomentuj 2
                      Jurasie dasz radę!!! Odrabiaj i wygraj, musisz odpocząć!!
                      • panda25 Zgłoś komentarz
                        A jak dochodzi do tego dobry pierwszy serwis to rzeczywiście dobry wynik zaczyna być bardzo realny, nie tylko w tym meczu.
                        Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *4:2 - I przełamanie dla Agnieszki Radwańskiej. Drugi z rzędu gem serwisowy Nary wygrany przez krakowiankę "na sucho".
                        Skomentuj 1
                          Nie zgadzam się z komentatorami. Trzeba grać więcej kątowo i ryzykować, bo proste granie na przeciwniczkę w oczekiwaniu na jej błąd, może tylko ją pobudzić do lepszej gry. Łatwo
                          się mówi po kolejnych wygranych punktach i gemach... :-)
                          Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 3:2* - Trzy szanse na przełamanie dla Radwańskiej.
                          Skomentuj 2
                          Tymczasem na korcie nr 7 arcytrudna sytuacja Jerzego Janowicza w II secie. Polak po raz drugi został przełamany i przegrywa 1:4.
                          Skomentuj 1
                          • uki82 Zgłoś komentarz
                            Rywal 165 cm wzrostu a Janowicz jeszcze się z nim tak męczy! Szybko wróci do domu, szczęście, że del Potro zrezygnował...
                            Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 3:2* - Tego w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej nie widzimy często. Dwa asy serwisowe z rzędu na koniec gema!
                            Skomentuj 1
                              jakas zaspana jest agnieszka... może te dwa asy to początek pobudki ;p
                              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *2:2 - Break point obroniony. Polka okazała się lepsza w kolejnej maratońskiej wymianie.
                              Skomentuj 0
                              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *2:2 - Nara staje się umiejętnie rozrzucać piłkę po korcie i udanie atakuje Radwańską. Break point dla Japonki.
                              Skomentuj 0
                              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *2:2 - Brawo. Błyskawiczne odrobienie strat przez Agnieszkę Radwańską. Polka przełamała rywalkę "na sucho".
                              Skomentuj 0
                              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara 1:2* - Przełamany został Janowicz, podanie oddała także Radwańska. Nasi tenisiści nie mają łatwo z rywalami z Dalekiego Wschodu.
                              Skomentuj 2
                              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *1:1 - Kolejny długi w meczu Radwańskiej. Tymczasem na korcie nr 7 Janowicz niestety został przełamany i przegrywa 1:2 w II secie.
                              Skomentuj 6
                              Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *7:6(5), 1:1 - Janowicz miał szansę, ale Moriya wyszedł ze stanu 15:30.
                              Skomentuj 0
                              Agnieszka Radwańska - Kurumi Nara *1:1 - Za nami dwa gemy pojedynku Polki z Japonka, które trwały aż dziewięć minut.
                              Skomentuj 0
                              Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 1:0* - Gem otwarcia drugiej partii wygrany do 30 przez Polaka.
                              Skomentuj 1
                              Tymczasem na korcie nr 2 zaczęła się druga odsłona polsko-japońskiej rywalizacji na kortach Melbourne Park. Agnieszka Radwańska gra z Kurumi Narą i rozpoczęła od wygranego podania.
                              Skomentuj 1
                              • sko Zgłoś komentarz
                                Aga jak ciebie brakuje u Jurka. Szefowa uspokoiłaby jednym zdaniem i szybko by wygrał. Szkoda , że nie startują w miksta.
                                Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 7:6(5), 0:0* - Wygrywający return z bekhendu Janowicza i po trudnej przeprawie jest pierwszy set dla Polaka!
                                Skomentuj 2
                                  Hejka :) Ja tylko z doskoku, coś po Twojej wypowiedzi czuję, że bardzo się męczy Jerzu ??!
                                  • skakun Zgłoś komentarz
                                    Wymęczył tego seta. Mam nadzieję, że od teraz będzie już grał lepiej.
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 6:6(6-5)* - Setbol dla Polaka, ale przy podaniu rywala.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:6(5-5) - Forhend w aut Janowicza.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:6(5-4) - Fantastyczny forhend Janowicza i Polak ma przewagę mini przełamania!
                                    Skomentuj 2
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 6:6(4-4)* - Forhend w siatkę Moriyi.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 6:6(3-4)* - Wygrywający serwis Polaka.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:6(2-4) - Udany dropszot Moriyi i znów mini break.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:6(2-3) - Nieczysty forhend Moriyi i Janowicza odrabia stratę mini breaka.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 6:6(1-3)* - Bekhendowy winner Japończyka.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 6:6(1-2)* - As Polaka.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:6(0-2) - Podwójny błąd serwisowy Janowicza.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:6(0-1) - Pierwszy punkt dla Moriyi.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 6:6* - Dobry return Moriyi i niestety przełamanie. O losach seta zadecyduje tie break.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:5 - Zamiast setboli dla Polaka są dwa break pointy dla Moriyi.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *6:5 - Przy pierwszym break poincie break poincie Moriya posłał wygrywający forhend, ale przy drugim był bezradny wobec dwóch morderczych bekhendów Janowicza. Przełamanie i po przerwie Polak będzie serwował, aby wygrać pierwszego seta.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 5:5* - Dwa break pointy dla Janowicza.
                                    Skomentuj 2
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 5:5* - Na szczęście w sytuacji zagrożenia zadziałały fundamenty gry Janowicza - serwis i forhend.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *4:5 - Niebezpieczna sytuacja. Moriya o dwie piłki od wygrania seta.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *4:5 - Moriya wprawdzie nie serwuje z prędkością przekraczającą 200 km/h jak nasz reprezentant, ale świetnie rotuje, umiejętnie plasuje swoje podanie i Janowicz ma problem z returnowaniem.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 4:4* - Janowicz zrobił użytek z nowych piłek, które właśnie weszły do gry. Cztery dobre serwisy i szybki gem.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *3:4 - Po przełamaniu powrotnym gem "na sucho" dla Moriyi. Janowicz musi wskoczyć na nieco wyższe obroty, bo Japończyk pokazuje, że łatwo się nie podda.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 3:3* - I niestety, rebreak.
                                    Skomentuj 2
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *3:2 - Są dwie szanse na przełamanie powrotne dla Japończyka.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *3:2 - Długa wymiana, w której Moriya wyrzuca bekhend w aut. Mamy przełamanie dla Janowicza!
                                    Skomentuj 1
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 2:2* - W poprzednim gemie Polak obronił break pointa, tera sam ma szansę na przełamanie.
                                    Skomentuj 1
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 2:2* - Długi, trudny gem serwisowy Janowicza, ale łodzianin nie dał się przełamać, obronił break pointa i utrzymał podanie.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *1:2 - Pojawiła się szansa na przełamanie dla Moriyi, ale Janowicz obronił się udanym skrótem.
                                    Skomentuj 1
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *1:2 - Polak wciąż poszukuje właściwego rytmu. Zarówno przy podaniu, jak i grze z głębi. Długi sem, ale bez break pointów dla Japończyka.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *1:2 - Moriya dobrze odczytuje kierunki serwisów Janowicza i radzi sobie z nimi, udanie returnując. Równowaga.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *1:2 - Polak w tym meczu musi wykorzystać przewagę warunków fizycznych, jaką posiada, ponieważ jest o prawie 40cm wyższy od swojego rywala (mierzy 203cm, a Moriya 165).
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya 1:1* - Równie pewne otwarcie Janowicza, gem także wygrany z jednym straconym punktem i zwieńczony asem.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Hiroki Moriya *0:1 - Gem otwarcia wygrany do 15 przez Moriyę, choć pierwszy punkt został zdobyty przez Janowicza.
                                    Skomentuj 0
                                    Zaczynamy od serwisu Moriyi!
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz może liczyć na głośny doping. Trybuny kort nr 7 są zapełnione polskimi fanami.
                                    Skomentuj 0
                                    Przypominamy, że pierwotnie Jerzy Janowicz miał zmierzyć się z Juanem Martínem del Potro. Jednak Argentyńczyk wycofał się z turnieju z powodu kontuzji nadgarstka i jego miejsce, jako tzw. lucky loser, zajął właśnie Hiroki Moriya.
                                    Skomentuj 2
                                      No to miejmy nadzieje, ze podczas meczu bedzie trafial w kort ;) JJ Ognia!!!
                                      • piterson Zgłoś komentarz
                                        Jurek to że ten mecz wygrasz jest oczywiste ale czekamy na twoją bardzo dobrą grę :D
                                        Jerzy Janowicz i Hiroki Moriya są już na placu gry i przeprowadzają rozgrzewkę przed swoim pojedynkiem.
                                        Skomentuj 0
                                        Skomentuj 1
                                        W oczekiwaniu na mecz Polaka przypominamy, co dziś już wydarzyło się w Melbourne w turnieju pań...
                                        Skomentuj 0
                                        Wtorkowy poranek z polskimi tenisistami rywalizującymi w Australian Open 2015 zaczniemy od meczu Jerzego Janowicza. Łodzianin i jego rywal "szczęśliwy przegrany z kwalifikacji" Hiroki Moriya już niedługo pojawią się na korcie 7.
                                        Skomentuj 0
                                        Od godz. 7:05 zapraszamy na relacje na żywo z meczów Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2015!