Żużel. Tak minął tydzień. Wielkie pieniądze z nowej umowy telewizyjnej. PGE Ekstraliga wie, na co je przeznaczyć

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Co niedzielę przypominamy, co ważnego wydarzyło się w poszczególnych dniach. Tym razem najważniejszą informacją było podpisanie nowej umowy telewizyjnej.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Na zdjęciu od lewej: Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu od lewej: Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik
Poniedziałek

Czy Grand Prix w sezonie 2021 odbędzie się zgodnie z planem? Takie pytanie zadaliśmy Jackowi Gajewskiemu. Ekspert nie jest optymistą w tej sprawie. Zobacz TUTAJ, jakie zdanie na ten temat ma były menadżer klubu z Torunia.

Tego dnia dostaliśmy informację, że poszerzył się sztab szkoleniowy Fogo Unii Leszno. Romana Jankowskiego wspierać będzie Damian Baliński, który zajmie się pomocą przy młodzieży i adeptach leszczyńskiej szkółki. Czy to oznacza, że 43-letni zawodnik kończy swoją przygodę z czynnym uprawianiem żużla? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz TUTAJ.

Wtorek

- Szombierski w propozycji ugody proponował pomoc. Śmieję się, bo chłop jest chyba oderwany od rzeczywistości. On w ogóle nie ma pojęcia, ile taka rehabilitacja kosztuje - mówił w rozmowie z naszym portalem Ireneusz Leśniewski, ojciec pani Beaty poszkodowanej w wypadku samochodowym spowodowanym przez Rafała Szombierskiego. Cały artykuł przeczytasz TUTAJ.

Jaka przyszłość czeka Vaclava Milika? Zawodnik wciąż nie podjął decyzji, czy chce zostać w Falubazie Zielona Góra i walczyć o miejsce w składzie z Matejem Zagarem i Maxem Fricke. Więcej informacji TUTAJ.

Środa

Tego dnia na naszych łamach ukazał się wywiad z Arturem Mroczką, który zarzuca prezesowi Wybrzeża Gdańsk, Tadeuszowi Zdunkowi, że ten oszukał go i jest mu winien około 470 tysięcy złotych. Cała rozmowa z zawodnikiem Unii Tarnów dostępna jest TUTAJ.

Na odpowiedź Tadeusza Zdunka nie musieliśmy długo czekać. - Wywody i oczernianie mnie od złodzieja, przekraczają wszelkie granice - mówił prezes Wybrzeża, a cały wywiad przeczytasz TUTAJ.

Czwartek

Canal+ wygrał przetarg, na mocy którego przedłużył prawa telewizyjne do transmisji PGE Ekstraligi na lata 2022-2025. Tak intratnego kontraktu w polskim żużlu jeszcze nie było, bowiem nowa umowa opiewa na 242 miliony złotych. Więcej szczegółów TUTAJ.

PGE Ekstraliga wie, co zrobić z wielkimi pieniędzmi z nowej umowy telewizyjnej. Poznaliśmy szczegółowy plan, o którym możesz przeczytać TUTAJ.

O nowej umowie telewizyjnej, wielkich pieniądzach i powiększeniu PGE Ekstraligi mówił w wywiadzie z portalem WP SportoweFakty Wojciech Stępniewski. - Będą jednak rozliczne obowiązki, a lwia część pieniędzy zostanie przeznaczona na szkolenie, ale także na marketing, infrastrukturę i modernizacje systemowe - tłumaczył prezes PGE Ekstraligi. Całą wypowiedź znajdziesz TUTAJ.

242 miliony z nowej umowy telewizyjnej nie trafią w całości do zawodników. PGE Ekstraliga ma plan rozwoju. Kluby od sezonu 2022 będą musiały zainwestować w drużyny rezerw. Więcej szczegółów TUTAJ.

Piątek

Interia poinformowała, że w czwartek policja zatrzymała w Kamieniu Wielkim 22-latka. W Moje Bermudy Stali Gorzów potwierdzili, że najprawdopodobniej chodzi o Rafała K., zawodnika miejscowego klubu. Co wydarzyło się tego wieczora? Sprawdź TUTAJ.

PGE Ekstraliga zorganizuje Superpuchar? W umowie telewizyjnej z Canal+ na lata 2022-2025 widnieje zapis dotyczący organizacji nowego formatu rozgrywek. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

Sobota

- Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest podział żużla na zawodowy obejmujący dwie najwyższe klasy rozgrywkowe i amatorski, czyli drugą ligę. Za rozgrywki zawodowe odpowiadałaby Ekstraliga - mówił nam Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław. Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.

- Absolutnie podziwiam pracę klubów - mówiła Marta Półtorak. Była prezes Stali Rzeszów zdradziła, że nie chciałaby teraz działać w środowisku żużlowym. Przez pandemię koronawirusa trudno bowiem cokolwiek zaplanować i nie narazić się na straty. Więcej TUTAJ.

Niedziela

- Brak jazdy, pieniędzy, motywacji, wyniku, na koniec już nawet chęci. Zaczynałem również czuć się coraz gorzej pod względem psychicznym. Niestety trzeba było powiedzieć pas - mówił w rozmowie z naszym portalem Patryk Dolny. Rozmowa z byłym zawodnikiem m.in. Polonii Piła i Sparty Wrocław dostępna jest TUTAJ.

Na zarzuty dotyczące zgrupowania na Teneryfie odpowiedział Marek Grzyb. Prezes Moje Bermudy Stali Gorzów w rozmowie z naszym portalem mówił o manipulacji i zapowiedział pozwy sądowe. Cały wywiad z działaczem przeczytasz TUTAJ.

Zobacz także:
Liczby Kolejarza Opole przed sezonem. 16. rok z rzędu na najniższym szczeblu rozgrywek
Szymon Woźniak zanotował upadek na motocrossie. Skończyło się jednak tylko na siniakach

ZOBACZ WIDEO Żużel. Co robić podczas zawieszenia? Patryk Dudek: Rok mija szybko. Ja nadrobiłem szkołę i zdałem maturę
Czy wysokość nowego kontraktu telewizyjnego to sukces PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×