Żużel. Przegląd tygodnia oczami kibiców. Dlaczego budujemy dom od 3. piętra?

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek

4. Prezydenci żużlowych miast debatowali w Grudziądzu.

Prezydenci, wiceprezydenci, urzędnicy. Wszyscy tłumnie przybyli do Grudziądza, by ustalić wspólną strategię współpracy z klubami żużlowymi. "Narzucane klubom sportowym przez Ekstraligę wymagania odnośnie standardów infrastruktury stadionów w lwiej części są ciężarem finansowym spadającym na barki samorządowych budżetów." czytamy w oświadczeniu wydanym przez uczestników spotkania.

Jesteście raczej sceptycznie nastawieni do tego pomysłu: "Przepisy dotyczące infrastruktury stadionowej zaczynają przypominać Bizancjum... pełen przepych ale widowisko marne...a ja bywam w Niemczech na żużlu....bilet kupuję w kasie...na bramce sprawdzają tylko bilet...na trawce wywalę sobie kocyk rozłożę grilla odpalę z lodoweczki piwko i mam piknik i żużel....a nie klatki baranów w szalikach szukających zadymy...widowiska raczej przypominają starcia zapalonych entuzjastów ale absolutnie nie są nudne...dzieje się na torze sporo...i na skarpie mam takich jak ja z 50-ciu z rodzinami ...i można??? Można..." pisze -ABC-.

Moja opinia: Polska to nie Niemcy, nie Anglia, nie Szwecja. Tutaj oglądanie żużla z własnym grillem na skarpie pokrytej trawką nie przejdzie. Potrzeba nad Wisłą funkcjonalnych nowoczesnych stadionów, Toruń pokazał, że można. Za nimi poszła Łódź. Nie są to przecież miasta żyjące tylko żużlem jak na przykład Leszno czy Gniezno.

Czy Piotr Świst poradzi sobie w Wittstocku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
  • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
    Pamiętam Piotrka Śwista z moich nastoletnich czasów w Gorzowie, miał status ikony. Dla dzieciaków na osiedlu, na którym mieszkał nobilitacją była możliwość wyrzucenia mu śmieci ;)
    Czytaj całość
    Niech sobie dobrze wszystko układa. Gdy zawodnik nie może znaleźć sobie miejsca w życiu po zakończeniu kariery, to zwykle kiepsko to się kończy, więc życzę mu jak najlepiej.
    • stary_trener Zgłoś komentarz
      Polski zuzel zaczyna umierac poniewaz ponoc na wniosek Prezesow klubow w ekstra i pierwszej lidze pozostaje jedno powtarzam JEDNO miejsce dla polskieo seniora a w drugiej chwilowo jeszcze az
      Czytaj całość
      DWA. Nic nie mowi decydentom upadek Wandy i Poloni. Zeby dobrze wygladac namowili do ligi niemcow i dalej beda twierdzic, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Pierwsze zlo przerost kosztow organizacyjnych a dalej pseudo zawodostwo w drugiej lidze za zebracze wynagrodzenie dla zawodnikow gdzie gro malego budzetu i tak idzie w zagraniczne kieszenie Sponsorzy uciekaja bo kiego licha dawac swoje pieniazki na watpliwej jakosci w wiekszosci slabe zagraniczne niby tzw,, wzmocnienia"Druga liga ma byc kuznia rozwoju dla naszych a nie moze byc tak,ze taki Wroclaw podkupuje obiecujac gruszki na wierzbie mlodemu 12-to letniemu adeptowi ktoremu rodzice wyrzadza olbrzymia krzywde jak dadza sie omotac obietnicami. Radze aby przed podjeciem decyzji zapytali poprzednikow i skonsultowali decyzje z ich rodzicami oraz kompetentnymi ludzmi z branzy znajacymi srodowisko. Zle sie dzieje na rodzimym podworku, oj zle!
      • czterdziestek Zgłoś komentarz
        Klub który dał nam Hampela,Okoniewskiego i Dobruckiego...Dał czy kupił p.redaktorze?
        • malin1976 Zgłoś komentarz
          Dwójka polskich juniorów i dwójka polskich seniorów to powienien być fundament polskiego żużla drogi panie a trzecia liga to umieralnia klubów . Dwie ligi po 10 zespołów bez drużyn z
          Czytaj całość
          zagranicy z jedną awansującą i spadającą bez idiotycznych baraży i można jechać i to bez durnego ksm , polskiego kewlara czy lampek na meczach o 14 .