EuroCup: Ślęza i Artego na czele swoich grup

Krzysztof Kaczmarczyk

Akademiczki nadal bez zwycięstwa

O ile w BLK podopieczne Dariusza Maciejewskiego "w domu" praktycznie nie przegrywają, o tyle w EuroCupie sytuacja wygląda nieco odmiennie. W starciu z Olympiakosem Pireus gorzowianki zostały rozbite po przerwie.

O ile pierwsza kwarta mogła napawać optymizmem, o tyle z każdą kolejną było już tylko gorzej. Ostatecznie rywalki z Grecji wygrały różnicą aż 29 punktów. Nie do zatrzymania okazały się Victoria Macaulay i Styliani Kaltsidou, które zdobyły odpowiednio 24 i 18 oczek.

Po stronie gorzowskiej jedynie Carolyn Swords mogła pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową. Akademiczki nie mają już szans na awans do fazy play-off.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Olympiakos Pireus 56:85 (23:21, 11:19, 10:20, 12:25)

AZS AJP: Swords 14, Rytsikava 9, Spencer 9, Szajtauer 8, Prezelj 5, Misiek 4, Stelmach 3, Donders 2, Jaworska 2.