Piątka 14. kolejki Tauron Basket Ligi

Jacek Konsek
Jelinek odpalił w końcówce, dzięki czemu Anwil pokonał Twarde Pierniki

David Jelinek (Anwil Włocławek) - 36 min, 24 pkt (4/9 za trzy), 5 zb, 2 as
Derby Kujaw i Pomorza były kapitalnym widowiskiem. 21 zmian prowadzenia i sześć remisów pokazuje jak zacięte były to zawody. Do czasu kiedy piłki w swoje dłonie nie wziął Jelinek. Czeski snajper po przerwie zdobył 16 ze swoich 24 punktów, zadając zwycięskie ciosy w ostatniej kwarcie. Jego dwie trójki i akcja 2+1 pozwoliły Anwilowi pokonać Polski Cukier 82:67. Gwiazdor Anwilu miał też pięć zbiórek, dwie asysty i był nieomylny na linii rzutów wolnych - 8/8.

Kto zasłużył na miano zawodnika 14. kolejki TBL?