Ten mecz zapisał się złotymi zgłoskami w historii PLK

Karol Wasiek

Czarne Pantery zaczęły wyśmienicie

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Adam Waczyński, ale później warunki gry dyktowali tylko i wyłącznie podopieczni Andreja Urlepa. Po pięciu minutach słupszczanie prowadzili 14:7 - w pierwszej kwarcie podwyższyli nawet przewagę do dziesięciu "oczek".

- Wyszliśmy bardzo nerwowo w ten mecz i sami wpędziliśmy się w kłopoty. Goście zyskali pewność siebie i grali takim rytmem przez trzy kwarty - wspomina Waczyński.

Świetnie dysponowani byli Roderick Trice i Jarosław Mokros. W grze słupskiego zespołu było widać duże zaangażowanie, jak i pewność siebie. Goście napędzani byli przez liczną grupę kibiców, którzy zgotowali niezwykle gorącą atmosferę.

Czarne Pantery grały koncertowo, stopniowo powiększając przewagę. W 34. minucie spotkania Energa Czarni po trafieniu Mokrosa prowadzili 68:50. Wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. - Graliśmy bardzo dobrze przez 35 minut, kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie. Później Trefl stanął na całym parkiecie, a my w dodatku popełnialiśmy fatalne błędy - wspomina Tomasz Śnieg, obecnie zawodnik Polskiego Cukru Toruń.

Czy Trefl i Energa Czarni zagrają w tym roku w play-off?