EuroCup: czwartek szczęśliwy tylko dla Ślęzy Wrocław

Krzysztof Kaczmarczyk

Akademiczki waleczne, ale bez zwycięstwa

Niestety, trzeci mecz i trzecia porażka. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie były faworytem starcia w Stambule, ale były bliskie sprawienia niespodzianki.

Po trzech kwartach gorzowianki prowadziły jeszcze 42:41. Niestety dla nich, w decydujących minutach koszykarki Besiktasu zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Katem Akademiczek okazała się doskonale znana z gry w Polsce Iva Perovanović. Doświadczona podkoszowa z Czarnogóry zaliczyła 21 punktów i 8 zbiórek.

Besiktas JK Stambuł - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 66:60 (13:17, 13:11, 15:14, 25:18)

Punkty dla AZS-u: Annamaria Prezelj 15, Paulina Misiek 13, Aleksandra Pawlak 9, Carolyn Swords 8 (12 zb), Yulia Rytsikava 6, Magdalena Szajtauer 5, Francisca Donders 4, Beata Jaworska 0, Daria Stelmach 0.

Czy Ślęza zakończy fazę grupową bez porażki?