Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

To oni dali nam awans na Euro 2016!

Maciej Kmita
Maciej Kmita

"Il Capitano" i jego partnerzy

Na początku kadencji selekcjoner zrezygnował z Kamila Glika, ale od towarzyskiego meczu ze Szkocją (marzec 2014) to wokół niego budował defensywę. Jego naturalnym partnerem został Łukasz Szukała i długo wydawało się, że duet Glik-Szukała będzie nierozerwalny, ale latem skomplikowała się sytuacja klubowa tego drugiego.

Po sezonie 2014/2015 okazało się, że Szukała będzie musiał odejść z saudyjskiego Al-Ittihad, a nowy klub znalazł dopiero pod koniec sierpnia. W Osmanlisporze, który ostatecznie zasilił, przegrywa jednak rywalizację z Numanem Curuksu, Ugurem Demirokiem i Bakarym Soro. Na szczęście kłopoty Szukały zbiegły się w czasie z wystrzałem formy Michała Pazdana, który zastąpił go w dwóch ostatnich meczach eliminacji ze Szkocją i Irlandią.

Pierwszym wyborem Nawałki na prawej stronie obrony był Łukasz Piszczek, ale obrońca Borussii Dortmund nie zagrał w każdym spotkaniu - ze względu na urazy opuścił oba mecze z Gibraltarem oraz pierwsze spotkanie z Irlandią. Pod jego nieobecność defensywę uzupełniał Paweł Olkowski.

Największy problem selekcjoner miał z obsadą lewej strony obrony. Eliminacje zaczął Jakub Wawrzyniak i nawet był jednym z bohaterów historycznego meczu z Niemcami, ale potem przegrał z kontuzją. W jego miejsce wskoczył Artur Jędrzejczyk, ale też wypadł ze względu na uraz. Wobec tego w meczach z Gruzją (4:0), Niemcami (1:3), Gibraltarem (8:1) i Szkocją (2:2) zastępował ich nominalny skrzydłowy Maciej Rybus. Wawrzyniak wrócił do kadry dopiero na kończący eliminacje pojedynek z Irlandią.

Obrońcy reprezentacji Polski w el. Euro 2016:

Obrońca Występy Minuty Bramki Asysty
Kamil Glik 9 810 1 1
Łukasz Szukała 9 733 1 0
Łukasz Piszczek 7 583 0 1
Paweł Olkowski 6 384 0 0
Jakub Wawrzyniak 5 373 0 1
Michał Pazdan 3 270 0 0
Artur Jędrzejczyk 3 186 0 1
Marcin Komorowski 1 1 0 0


Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (2):