)

ME U-21 2017. Polska - Słowacja: jeden Linetty to za mało. Biało-Czerwoni rozczarowali (oceny)

Maciej Kmita

Jak saperzy

Tomasz Kędziora: 6. Bramka Patryka Lipskiego na 1:0 to głównie jego zasługa. Lechita obsłużył kolegę idealnym dośrodkowaniem. Kapitan Biało-Czerwonych marzył o trafieniu na Anglię, żeby sprawdzić się z rywalami z Premier League, a po piątkowym meczu wiemy jedno: centrę już teraz ma na miarę angielskiej ekstraklasy. Był skuteczny w defensywie, Słowacy w zasadzie nie zagrozili nam jego stroną. Jaroslav Mihalik ciągle uciekał przed nim do środka.

Jan Bednarek: 5. Długo był niewidoczny, a to dla stopera komplement. Grał poprawnie, dobrze uzupełniał się z Jarosławem Jachem, ale był jak saper - gdy już się pomylił, to wybuchła bomba. Przy akcji, po której rywale strzelili zwycięskiego gola, zbyt wcześnie zszedł do parteru, nie wykonał czystego wślizgu i piłka trafiła do Pavola Safranko, który pokonał Jakuba Wrąbla.

Jarosław Jach: 5. Podobnie jak Jan Bednarek był bezbłędny aż do 78. minuty, gdy naiwnie dał się wyciągnąć Pavolowi Safranko ze swojej strefy, nie przerwał akcji i został na środku boiska, podczas gdy Słowak ruszył w kierunku polskiej bramki i po chwili zmusił Jakuba Wrąbla do kapitulacji. To duża skaza na całkiem dobrym występie obrońcy Zagłębia Lubin.

Paweł Jaroszyński: 4. Dobrze radził sobie przy linii bocznej z Albertem Rusnakiem i Martinem Valjentem, ale w 20. minucie łatwo dał się zwieźć na linii pola karnego Martinowi Chrienowi, który po oderwaniu się od niego zaliczył asystę przy goli Valjenta. Za mało - prawie w ogóle! - nie było go w ofensywie, a przecież jego rajdy wzdłuż boiska były tym, na co liczył Marcin Dorna.

(skala ocen: 1-10, wyjściowa: 6)