Liga Mistrzów. SSC Napoli - Real Madryt: oni przetarli szlak Milikowi i Zielińskiemu

Maciej Kmita

Piotr Jegor, Krzysztof Baran

Na kolejne trafienia Polaków w meczach z Realem Madryt trzeba było czekać aż 12 lat - do edycji 1988/1989 Pucharu Europy. Prowadzeni przez Leo Beenhakkera Królewscy wygrali pierwszy mecz II rundy rozgrywek z Górnikiem Zabrze 1:0, co przed rewanżem na własnym stadionie postawiło ich w komfortowej sytuacji.

Do 42. minuty wszystko szło po myśli Realu. Gospodarze prowadzili 1:0 za sprawą Hugo Sancheza, ale tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego do wyrównania doprowadził Piotr Jegor, a w 54. minucie Santiago Bernaeu uciszył Krzysztof Baran, który dał prowadzenie drużynie Marcina Bochynka. W tej chwili w kolejnej rundzie rozgrywek był Górnik, ale w ostatnim kwadransie gwiazdy Realu odwróciły losy meczu na korzyść gospodarzy - Józefa Wandzika pokonał najpierw Emilio Butragueno, a po chwili Sanchez. W ćwierćfinale Pucharu Europy zameldowali się Królewscy.

Przeciwko Realowi zagrał wtedy Jan Urban, który parę lat później zaszedł za skórę fanom Królewskich.

Arkadiusz Milik albo Piotr Zieliński dołączą do grona Polaków, którzy strzelili gola Realowi Madryt?