Finał Pucharu Polski. Lech Poznań - Arka Gdynia: oceny WP SportoweFakty

Szymon Mierzyński

POMOCNICY LECHA:

Łukasz Trałka - 5: W końcówce dogrywki zdobył gola i wlał jeszcze nadzieję w serca kibiców Lecha, jednak wcześniej przy bramce na 0:2 Zarandia minął go w prosty sposób. Notę Trałki obniża też chaotyczna gra w pierwszej połowie i kilka strat.

Maciej Gajos - 4: W wielu meczach Lotto Ekstraklasy pokazywał się w grze ofensywnej, w finale Pucharu Polski bardzo tego zabrakło. Gajos był mało widoczny, a w pierwszej połowie dogrywki podsumował ten marazm fatalnym strzałem z rzutu wolnego.

Darko Jevtić - 5: W 23. minucie był o krok od dania Lechowi prowadzenia, ale jego strzał kapitalnie zatrzymał Steinbors. Później mocno spuścił z tonu i nie pokazał w finale formy, którą imponował wiosną w pojedynkach ligowych.

Radosław Majewski - 6: Pierwsza połowa meczu była w jego wykonaniu bardzo solidna. Imponował przeglądem pola, dobrze egzekwował stałe fragmenty. Niestety nie utrzymał tego poziomu w późniejszych fragmentach, zaś w 90. minucie zmarnował piłkę meczową, uderzając z 7 metrów obok słupka. Gdyby wtedy trafił do siatki, Lech uniknąłby koszmaru.

Dawid Kownacki - 4: To on w 23. minucie wypracował stuprocentową sytuację Jevticiowi. Nie zagrał jednak na lewym skrzydle tak solidnie jak we wcześniejszych meczach ligowych, a w drugiej połowie opuszczał boisko wyraźnie rozdrażniony. Zmarnował też wyborną szansę po centrze Robaka.

skala ocen 1-10 (wyjściowa 6)

Czy Arka Gdynia zasłużyła na zwycięstwo w finale Pucharu Polski?