Raport z kadry: tak grali wybrańcy Jerzego Brzęczka

Maciej Kmita

Błysk debiutanta, przełamanie Milika

Spośród czterech powołanych przez Jerzego Brzęczka napastników najlepiej wypadł Adam Buksa. Debiutant w meczu z Arką Gdynia (3:2) ustrzelił dublet, dzięki któremu ma na koncie sześć bramek i jest drugim najskuteczniejszym Polakiem Lotto Ekstraklasy po Marcinie Robaku.

W spotkaniu z Empoli (5:1) pierwszego od 26 września gola strzelił Arkadiusz Milik. 24-latek zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku zameldował się w 83. minucie, by siedem minut potem podwyższyć prowadzenie Azzurrich na 4:1.

Niespodziewanie z "11" Genoi wypadł Krzysztof Piątek. Trener Ivan Jurić postanowił dać odpocząć najlepszemu strzelcowi swojego zespołu w meczu z Interem Mediolan (0:5). Polak wszedł do gry z ławki, ale gola nie strzelił - to jego czwarty z rzędu występ bez trafienia.

Dorobku nie powiększył też Robert Lewandowski, którego Bayern Monachium zaledwie zremisował z Freiburgiem (1:1).