Polska
32' Robert Lewandowski 45' Kamil Grosicki 62' Maciej Rybus 90+2' Piotr Zieliński
Korea Płd.
76' Chul-Soon Choi 85' Chang-Min Lee 87' Hee-Chan Hwang
3:2

Koniec. Wygraliśmy 3:2, ale to co wydarzyło się pomiędzy 85. a 87. minutą nie ma prawa się już nigdy wydarzyć!

Teodorczyk mógł być sam na sam z bramkarzem, ale sprytniejszy i szybszy golkiper.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.  Co się dzieje! Co się dzieje! Co się dzieje! Sprzed pola karnego kapitalnym strzałem niemal w samo okienko trafił Piotr Zieliński! 3:2 i ratujemy skórę!

Jeszcze 3 minuty bronienia remisu...

Po rogu piąstkował Skorupski. Polaków już nie ma...

Znowu groźnie pod naszą bramką. Korea dąży do wygranej. Co się dzieje! A miało być tak pięknie.

Gol! Strzelił Hee-Chan Hwang. Asystował mu Joo-Ho Park. Nieprawdopodobne! 2:2! Lewą stroną w pole karne wpadł Joo-Ho Park i dograł do Hee-Chan Hwanga, a ten mocno do siatki!

Gol! Strzelił Chang-Min Lee. Rywale złapali kontakt. Z ok. 25 metrów precyzyjnie uderzył Chang-Min Lee, Skorupski nie był w stanie odbić piłki. Już tylko 2:1.

Koreańczycy wymieniają podania w okolicach środka pola. Polacy dobrze się bronią.

Polska. Schodzi: Maciej Rybus. Wchodzi: Rafał Kurzawa.

Teraz to Koreańczycy wysoko atakują Polaków.

Polacy wysoko atakują rywali, ale Koreańczykom udaje się wyjść cało z opresji.

Korea Płd.. Schodzi: Sung-Yeung Ki. Wchodzi: Chang-Min Lee.

Kontra Polaków zakończona strzałem Teodorczyka w rywala. Chwilę później Milik głową niecelnie.

Szarpany mecz w końcowej fazie. Nie wykluczamy, że gole jeszcze padną.

Z pola karnego uderzał lewą nogą Milik. Dwa metry obok słupka.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Chul-Soon Choi.

Ucierpiał Maciej Rybus. Koreańczyk zdziwiony, przecież on tak u siebie gra.

Kwadrans do końca meczu.

W meczu padną jeszcze gole?

Polacy częściej w ostatnich minutach goszczą pod bramką Korei. Brakuje jednak uderzeń.

- Psia kość - narzekał pod nosem Maciej Rybus, po ostrym wejściu rywala.

Strzał rywala ofiarnie twarzą zablokował Cionek. To uratowało nasz zespół, bo piłka mogła lecieć w bramkę.

2:0 to... niebezpieczny wynik. Przydałby się trzeci gol i 3:0 jak przed laty z Norwegią.

Sprzed pola karnego lewą nogą daleko od celu uderzył Zieliński.

Groźna akcja Korei zatrzymana. Mógł być minimalny spalony. Czy był? Na odpowiedzi listowne czekamy do końca tygodnia.

Kędziora dośrodkował w pole karne, ale zbyt wysoko kopnął piłkę i nikt nie mógł jej strącić.

Polska. Schodzi: Kamil Glik. Wchodzi: Tomasz Kędziora.

53 129 kibiców obserwuje mecz na Stadionie Śląskim!

Koreańczycy na naszej połowie rozgrywają piłkę, ale więcej zagrożenia stwarzają po stałych fragmentach gry.

Znowu zamieszanie pod naszą bramką, ale tylko rzut rożny dla Korei.

Korea Płd.. Schodzi: Jae-Sung Lee. Wchodzi: Shin-Wook Kim.

Żółtą kartkę za kolejny faul otrzymał Maciej Rybus.

Jak oceniasz występ Tarasa Romanczuka?

Polska. Schodzi: Taras Romanczuk. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

Zieliński do Grosickiego, ale trochę zbyt słabo i obrońca uprzedził Polaka.

Polacy w końcu przesunęli się na połowę gości. Jednak w polu karnym Korei nie byli od dość dawna.

Hee-Chan Hwang z piłką w polu karnym, ale płaski strzał pewnie obronił Skorupski.

Prosimy się o coś złego. Adam Nawałka coraz bardziej zły na swoich podopiecznych instruuje ich.

Trochę pasywnie Polacy po przerwie. Wybrańcy Adama Nawałki chcą kontrować rywali, ale może się to źle skończyć. Przed momentem tuż ponad bramką uderzył Heung-Min Son.

Heung-Min Son dośrodkował z rzutu wolnego, Skorupski na raty złapał piłkę.

Znowu groźnie pod naszą bramką, ale Łukasz Skorupski dobrze wszedł w mecz.

Po błędzie Cionka z kilku metrów uderzał Jae-Sung Lee, Skorupski kapitalnie obronił!

Koreańczycy częściej utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią Polakom poważniej zagrozić.

Ostro zaatakował rywala Maciej Rybus. Sędzia nie ukarał jednak Polaka, a mógł to uczynić.

Korea Płd.. Schodzi: Lee Yong. Wchodzi: Chul-Soon Choi.

Gramy po przerwie!

Korea Płd.. Schodzi: Jeong-Ho Hong. Wchodzi: Young-Sun Yun.

Polska. Schodzi: Łukasz Piszczek. Wchodzi: Thiago Cionek.

Czarodziej w... "kotle czarownic"!

Co się wydarzy po przerwie?

Przerwa. 2:0, czego chcieć więcej. Może więcej spokoju w defensywie.

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Krzysztof Mączyński. Po przejęciu piłki Mączyński idealnie do Grosickiego, a ten w sytuacji sam na sam obok bramkarza na 2:0!

I ponownie Wojciech Szczęsny zażegnał niebezpieczeństwo.

Koreańczycy najwięcej zagrożenia stwarzają po naszej prawej stronie. Tak też było przed momentem. Czujnie w bramce Szczęsny, który uprzedził rywala.

Kolejne dośrodkowanie z lewej strony, tym razem Rybusa. Jędrzejczyk uderzył w obrońcę, piłkę mógł przejąć Lewandowski, ale był na spalonym.

Joo-Ho Park z rzutu wolnego z boku pola karnego, Szczęsny w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę. Bramkarz chciał ją złapać, ale nie dał rady. Będzie rzut rożny.

Już groźnie w naszym polu karnym, Rybus w ostatnim momencie uratował Polaków.

Lewandowski do Grosickiego, ten mając obrońcę na plecach był sam naprzeciwko bramkarza. Nasz reprezentant zbyt szybko zdecydował się na uderzenie.

Korea Płd.. Schodzi: Min-Jae Kim. Wchodzi: Hee-Chan Hwang.

Polacy po objęciu prowadzenia grają spokojniej, rywale nie potrafią zbliżyć się pod nasze pole karne.

Do przerwy padną kolejne gole?

Jae-Sung Lee upomniany przez arbitra za ostre wejście. - To jest czerwona kartka - krzyczy gdzieś z Azji Maciej Skorża.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Kamil Grosicki. Akcja lewą stroną, z okolic narożnika pola karnego dośrodkował Grosicki, a Lewandowski uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi! 1:0!

Heung-Min Son otrzymał piłką i momentalnie ruszył na naszą bramkę. Kolejna akcja zakończona uderzeniem. Na szczęście jest... Szczęsny.

Zieliński chciał rozciągnąć grę i omal nie wybił piłki na aut.

Zawiesinka w pole karne Korei, bramkarz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Goście w ostatnich minutach dłużej utrzymują się przy piłce, a licznik minut Polaków bez zdobytego gola tyka... Tik, tak, tik, tak.

Dogranie za plecy obrońców, ale Jae-Sung Lee nie zdołał jej przyjąć. A mógł być sam naprzeciwko Szczęsnego.

Polacy cały czas szukają kolejnych szans. Korea nie zamierza się odkrywać. Ten zespół chce grać tak jak zagra z Niemcami w Rosji.

Grosicki do Lewandowski, ale strzał z kilku metrów odbił w nieprawdopodobnym sposób Seung-Gyu Kim. Jak on to wybił?

Cały czas Polacy na połowie gości. Jednak ostatnio piłka nie znajduje się w polu karnym rywali.

2.

Polacy szukają dziury w obronie Korei. Musimy uważać, bo rywal tylko czeka na możliwość wyprowadzenia kontr.

Maciej Rybus dogrywał, ale zabrakło mocy i wysokości. Piłkę przejęli Koreańczycy.

Rzut wolny dla Polski z okolic narożnika pola karnego. Będzie dośrodkowanie Rybusa?

Spokojniej na boisku, Polacy mają przewagę, ale my czekamy na gola.

Jeszcze o przyjęciu piłki przez Roberta Lewandowskiego.

Jedno dobre dogranie, w polu karnym z piłką znalazł się Jae-Sung Lee, ale jego płaski strzał obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszy alarm pod naszą bramką!

Oj... Robert Lewandowski powinien znaleźć się sam naprzeciwko bramkarza, ale źle przyjął piłkę.

W dalszym ciągu niewiele miejsca jest w środku pola.

Koreańczycy rozgrywali piłkę, Polacy im ją odebrali, ale znowu ją stracili. Rywal ostro zaatakował Lewandowskiego, sędzia uznał, że wszystko jest zgodnie z przepisami. I miał rację.

2.

Dośrodkowanie z rogu wypiąstkował bramkarz. Wciąż jednak Polacy w ataku.

Po akcji Rybusa Polska wywalczyła pierwszy rzut rożny w meczu.

Optyczna przewaga Polaków, Biało-Czerwoni są ruchliwi. Wygląda to obiecująco.

Do wybitej przed pole karne piłki nie zdążył dojść Grosicki. Rywal wślizgiem sporo ryzykował, ale zespół Korei uratował.

Niewiele miejsca jest w środku pola. Trwa tam ciężka walka.

Korea stara się spokojnie rozgrywać piłkę i nagle przyspiesza grę. Póki co niedokładnie to czyni.

Tak było kilka minut temu w Chorzowie.

Dogranie do Grosickiego, ale Polak nie był na spalonym. A "Grosik" mógł być sam na sam z bramkarzem. Błąd sędziego już na początku.