Roma z kompletem punktów, kolejny skalp Dżeko. Zobacz skrót meczu FC Crotone - AS Roma[ZDJĘCIA ELEVEN]

SportoweFakty.TV

AS Roma wygrała 2:0 na stadionie FC Crotone w 24. kolejce Serie A. Stołeczna drużyna wróciła na pozycję wicelidera, a przed nią mecz z Villarreal CF w Lidze Europy. Wojciech Szczęsny bronił pewnie.

AS Roma wyszła na prowadzenie w 40. minucie. Radja Nainggolan wypracował gola w pojedynkę. Sam wbiegł w pole karne, sam znalazł miejsce między dwoma obrońcami i przymierzył w boczną siatkę. Kibice z wiecznego miasta odetchnęli. Pierwsza celna próba i od razu bramka.

Na 2:0 podwyższył Edin Dżeko. Bośniakowi asystował Mohamed Salah, a cała akcja, którą zakończył strzałem z bliska mogła się podobać. Dzeko zrehabilitował się częściowo za zmarnowanie rzutu karnego i w rankingu snajperów ma 22 gole.

FC Crotone - AS Roma 0:2 (0:1)
0:1 - Radja Nainggolan 40'
0:2 - Edin Dzeko 77'
W 17. minucie Edin Dzeko (Roma) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił obok bramki.

Crotone: Alex Cordaz - Aleandro Rosi, Federico Ceccherini, Noe Dussenne (76' Marcello Trotta), Gianmarco Ferrari, Djamel Mesbah (55' Mario Sampirisi) - Boadu Maxwell Acosty, Leonardo Capezzi, Lorenzo Crisetig, Aleksandar Tonev (81' Andrea Nalini) - Diego Falcinelli.

Roma: Wojciech Szczęsny - Kostas Manolas, Federico Fazio, Antonio Ruediger - Bruno Peres (88' Mario Rui), Kevin Strootman, Leandro Paredes, Emerson Palmieri - Mohamed Salah (80' Daniele De Rossi), Radja Nainggolan (90' Diego Perotti) - Edin Dzeko.

Sędzia: Carmine Russo.