WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Nenadić, Stojković, Pribanić i wielu innych - najlepsi obcokrajowcy, jacy grali w PGNiG Superlidze

W ostatniej dekadzie w polskiej lidze występowało wielu świetnych obcokrajowców. Przedstawiamy unikatowe zestawienie najlepszych naszym zdaniem zagranicznych zawodników, którzy opuścili nasz kraj.
Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

Na wstępie zaznaczamy, że nasz ranking uporządkowaliśmy według chronologicznego porządku, w jakim zagraniczni szczypiorniści zawitali do polskiej ekstraklasy, a od sezonu 2010/11 PGNiG Superligi Mężczyzn.

Zachęcamy Państwa do naszej lektury, udziału w sondzie i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz opiniami odnośnie obcokrajowców, jacy ostatnimi czasy grali na polskich parkietach. A więc zaczynamy...

Najlepszym obcokrajowcem ostatnich lat jaki grał w PGNiG Superlidze był...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (20):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • mafia 0
  profesjonalne szkolenie mlodziezy. W plocku od 90 lat jest szkolenie na poziomie hiszpani ni3moec czy dani tylko brak konsekwencji bo pilka nozna jest bardziej widowiskoa i popularna ale to sie zmienia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mafia 0

  Nie masz pojecia o czym piszesz. Ja w roku 1992 w szkole podstawowej mialem treningi na bazie zabawy i profesjonalnego trebingu potem przeszly w 8 h treningi w szkole i na hali z kontaktem z pierwsza druzyna zdobywalismy mistrzoststwa polski srebne brazowe medale. Nie jestes z plocka wiec skad masz wiedziec na xzym polega profsjonalne k
  miki Sądzę, że system szkolenia jest kluczem. Jak to nikt nie wie co to jest system szkolenia? Każdy kto miał styczność z teorią treningu sportowego ma pojęcie na ten temat. Potrzeba tylko eksperta lub grupy ekspertów, który opracuje taki system dla piłki ręcznej. Siatkówka pokazała, że opracowanie skutecznego systemu jest kluczowe dla losów dyscypliny. System szkolenia w siatkówce działa kompleksowo nie tylko w klubach, ale także na lekcjach wychowania fizycznego, dzięki czemu potencjalni siatkarze nie wybierają innej dyscypliny tylko właśnie siatkówkę, bo zajęcia prowadzone są w sposób atrakcyjny przez ludzi odpowiednio do tego przygotowanych, a tu dużą rolę odgrywa Akademia Polskiej Siatkówki. Opracowanie przez ZPRP podobnego sposobu postępowania z potencjalnymi piłkarzami ręcznymi i doszkalanie nauczycieli pozwoliłoby na złapanie podstaw w szkole, bo obecnie podstawy robi się w klubie, a to już jest jeden etap szkolenia do tyłu. Nie ma w naszym kraju 19-20 latków zdolnych do gry na wysokim poziomie, bo są jeden etap szkolenia do tyłu często ze względu na brak piłki ręcznej w szkole. Przygotowanie takiemu systemu połączone z popularyzację dyscypliny w szkołach poprzez dostarczanie materiałów szkoleniowych do nauczycieli powinno przynieść efekty w postaci zwiększenia poziomu sportowego zawodników kończących wiek juniora. Kiedyś miałem przyjemność oglądać treningi jedenastoletnich dzieci w Danii oraz Słowenii. TO co odróżniało je od naszych treningów to większy akcent położony na zabawy oraz wykorzystanie dużej ilości dodatkowych przyborów. Dzieci bawiły się na treningu, a u nas są to przeważnie nudne ćwiczenia. A treningi w Polsce miałem przyjemność oglądać w kilku klubach. Myślę, że aktualizacja literatury z zakresu piłki ręcznej wraz z opracowaniem sensownego systemu szkolenia przyniosłoby pozytywny efekt.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • miki 0
  Sądzę, że system szkolenia jest kluczem. Jak to nikt nie wie co to jest system szkolenia? Każdy kto miał styczność z teorią treningu sportowego ma pojęcie na ten temat. Potrzeba tylko eksperta lub grupy ekspertów, który opracuje taki system dla piłki ręcznej. Siatkówka pokazała, że opracowanie skutecznego systemu jest kluczowe dla losów dyscypliny. System szkolenia w siatkówce działa kompleksowo nie tylko w klubach, ale także na lekcjach wychowania fizycznego, dzięki czemu potencjalni siatkarze nie wybierają innej dyscypliny tylko właśnie siatkówkę, bo zajęcia prowadzone są w sposób atrakcyjny przez ludzi odpowiednio do tego przygotowanych, a tu dużą rolę odgrywa Akademia Polskiej Siatkówki. Opracowanie przez ZPRP podobnego sposobu postępowania z potencjalnymi piłkarzami ręcznymi i doszkalanie nauczycieli pozwoliłoby na złapanie podstaw w szkole, bo obecnie podstawy robi się w klubie, a to już jest jeden etap szkolenia do tyłu. Nie ma w naszym kraju 19-20 latków zdolnych do gry na wysokim poziomie, bo są jeden etap szkolenia do tyłu często ze względu na brak piłki ręcznej w szkole. Przygotowanie takiemu systemu połączone z popularyzację dyscypliny w szkołach poprzez dostarczanie materiałów szkoleniowych do nauczycieli powinno przynieść efekty w postaci zwiększenia poziomu sportowego zawodników kończących wiek juniora. Kiedyś miałem przyjemność oglądać treningi jedenastoletnich dzieci w Danii oraz Słowenii. TO co odróżniało je od naszych treningów to większy akcent położony na zabawy oraz wykorzystanie dużej ilości dodatkowych przyborów. Dzieci bawiły się na treningu, a u nas są to przeważnie nudne ćwiczenia. A treningi w Polsce miałem przyjemność oglądać w kilku klubach. Myślę, że aktualizacja literatury z zakresu piłki ręcznej wraz z opracowaniem sensownego systemu szkolenia przyniosłoby pozytywny efekt.
  hbll Myśli, że naprawdę ten system szkolenia jest kluczem...? Tyle się o tym pięknym haśle mówi, ale nikt nie wie co to do końca jest i jak ma wyglądać. A przecież jeśli w tylu krajach jest ten "system szkolenia" to chyba nie powinien być dla nas taką tajemnicą. Kiedyś Alfred Gislason zdradził tajemnicę sukcesów Islandii - nie mówił nic o żadnym systemie, a po prostu o dostępności sportu, jego popularności (nie tylko piłki ręcznej) i przede wszystkim o infrastrukturze - stwierdził, że Niemcy w tym względzie są daleko za Islandią. Kraje Skandynawii mają tą kulturę sportową we krwi, stąd z mało liczebnych narodów wielu świetnych sportowców. Niemcy, Francuzi - pieniądze + masowość dają sukcesy. A na Bałkanach ( i Słowenii) inne czynniki sprawiają, że są sukcesy.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)