Norweskie media o proteście po meczu z Niemcami: Gdyby to był mecz ligowy, to byłaby powtórka

Uwadze mediów w Norwegii nie umknął protest złożony przez ich kadrę po meczu półfinałowym ME z Niemcami. Norwegowie prezentują dowody potwierdzające naruszenie przepisów przez niemiecki zespół, ale wątpią w pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Tomasz Rosiński
"Aftenposten"

"Aftenposten": Dowód na obrazku: Dlaczego Norwegia złożyła protest

Norwegia przegrała półfinał mistrzostw Europy w dramatycznych okolicznościach, ulegając Niemcom 33:34. Jednak w rzeczywistości w ostatnich sekundach niemiecki zespół miał na boisku dwóch bramkarzy.

Zgodnie z przepisami, Niemcy powinni wtedy zostać ukarani wykluczeniem, a norweska drużyna miałaby jeszcze pięć sekund na zdobycie bramki na wagę remisu i drugiej dogrywki - zauważył dziennik "Aftenposten".