I liga grupa B: wielkie powroty Kalisza i AZS AWF, młode Vive pokazało pazur

Maciej Wojs
Maciej Wojs
MKS Kalisz / Materiały prasowe

Występ kolejki: MKS Kalisz

Tu nie mogło być wątpliwości! MKS Kalisz za swój występ w drugiej połowie sobotniego meczu z LKPR Moto-Jelczem Oława musiał zasłużyć na to wyróżnienie. Wyjaśniając - do przerwy kaliszanie przegrywali 8:18, a po fenomenalnym powrocie w drugiej połowie zremisowali 27:27.

Z tym spotkaniem kojarzą się dwa inne mecze. Pierwszy - z poprzedniego sezonu, gdy MKS w ciągu 30 minut odrobił na wyjeździe 13-bramkową stratę do Warmii Traveland Olsztyn. Drugi - ten z mistrzostw Europy w 2012 roku, gdy Polska zremisowała ze Szwecją 29:29, choć po pierwszej połowie przegrywała 9:20. Wtedy liderem kadry był Bartłomiej Jaszka, który w sobotę w meczu z Moto-Jelczem rzucił cztery bramki, w tym tę dającą MKS-owi remis. Panowie, czekamy na kolejny taki występ.

Łukasz Nowak utrzyma w 8. kolejce pozycję lidera klasyfikacji strzelców?