Zagraniczne media po meczu PPD Zagrzeb - Vive: genialny Ivić w starciu ze "swoimi", Vive znów na zwycięskiej ścieżce

W spotkaniu 7. kolejki Ligi Mistrzów, polskie Vive Tauron Kielce pokonało na wyjeździe chorwacki RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 26:23. Co o tym meczu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"EHF"

"EHF": Niewielka wygrana Kielce nad Zagrzebiem

Vive Tauron Kielce ponownie zwycięża w Lidze Mistrzów i po przekonującej drugiej połowie pokonał RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb.

Kielczanie, po dwóch kolejnych porażkach z Rhein-Neckar Loewen i Vardarem Skopje, na początku spotkania wyglądali dobrze i prowadzili 6:3. Ale forma Vive w ostatnim czasie faluje i po zmianie systemu gry obronnej (3-2-1) do głosu doszli gospodarze. Dzięki Filipowi Iviciovi goście do przerwy przegrywali tylko jedną bramką.

Po zmianie stron zawodnicy Vive Kielce wrzucili wyższy bieg i na kwadrans przed końcem wygrywali 19:17. Efektownymi asystami popisywał się Dean Bombac, a obrońcy tytułu ostatecznie triumfowali 26:23 - obwieścił serwis "EHF".

Czy uważasz, że Vive Tauron Kielce zdobędzie medal w Lidze Mistrzów 2016/2017?