El. ME 2018. Świetne mecze Duarte i Ghionei. Obcokrajowcy z PGNiG Superligi w rolach głównych

Marcin Górczyński

Julen ratownik

Hiszpanom w  konfrontacji z Austriakami szło jak po grudzie. W 43 minucie przegrywali 19:23, prezentując się fatalnie po przerwie. Jak trwoga, to na koło do Aguinagalde. Zawodnik Vive trafił dwa razy w ważnym momencie i pobudził kolegów. Pogoń zakończyła się sukcesem Hiszpanów (30:29). Dużo dobrego można też napisać o Alexie Dujszebajewie. Nowy rozgrywający Vive wypełnił swoją normę. Kilka świetnych dograń, bramki z trudnych pozycji (w sumie cztery), przyzwoity występ w obronie.

Cztery bramki Darko Djukicia pomogły Serbom w odniesieniu zwycięstwa nad Rumunią (23:22). W meczu z Niemcami wiele nie zdziałali za to Słoweńcy z Blażem Jancem w składzie (23:32). Akurat do nowego nabytku Vive nie można mieć obiekcji (2/2). Tym razem wśród powołanych zabrakło Deana Bombaca.

Czy Rumuni awansują na mistrzostwa Europy 2018?