Zagraniczne media po meczu Rosja - Polska: Nieudana zemsta Rosjan, Polska za mocna, z Muserskim to inny zespół

[tag=7649]Reprezentacja Polski mężczyzn[/tag] pokonała na wyjeździe kadrę Rosji 3:1. Co po tym spotkaniu grupy B Ligi Światowej piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
FIVB

FIVB: Polska za mocna dla Rosji

"Mistrzowie świata, po przegraniu seta otwarcia z Rosją, ostatecznie wygrali 3:1 starcie grupy B Ligi Światowej.

Rosjanie świetnie rozpoczęli spotkanie za sprawą obrony i bloków, wychodząc na prowadzenie 8:3. Polska była w stanie szybko odrobić straty, a wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce, w której dwie ostatnie akcje na swoją korzyść przechylili gospodarze (32:30).

Drugi set od początku do końca zdominowali Polacy, który zwyciężyli tę odsłonę łatwo, 25:14. Trzecia część rywalizacji okazała się tak ekscytująca jak pierwsza. W decydującej fazie Biało-Czerwoni prowadzili 23:22, zaś dwa błędy rosyjskich siatkarzy zdecydowały o triumfie gości.

Czwarty set przebiegał zdecydowanie pod dyktando polskiego zespołu (25:18), w którym prym wiedli Bartosz Kurek i Michał Kubiak" - poinformowała oficjalna strona Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).