Zagraniczne media po meczu Polska - Belgia: Kurek nie do zatrzymania, błędy pogrążyły Belgów

Reprezentacja Polski pewnie pokonała kadrę Belgii i awansowała do półfinału europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Co po tym meczu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"CEV"

"CEV": Polska pokonała Belgię i zapewniła sobie udział w półfinale turnieju w Berlinie

W trzecim dniu europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Polska pokonała 3:0 Belgię i awansowała do półfinału.

Belgowie byli świadomi, że po porażce z Niemcami, musieli pokonać Polaków, aby myśleć o olimpijskim awansie. Jednak po drugiej stronie stali mistrzowie świata i misja belgijskiego zespołu nie była łatwa do wykonania. Ostatnie starcie obydwu drużyn podczas mistrzostw Europy zakończyło się wygraną Polski 3:1.

Biało-Czerwoni od razu złapali swój rytm i starali się trzymać rywali na dystans. Belgia chciała odpowiedzieć, ale nie miała argumentów. Rywale walczyli i mieli swoje okazje w drugim secie, ale ich wysiłki nie zostały nagrodzone, bo polska drużyna zwyciężyła 30:28. W trzecim secie błędy pogrążyły Czerwone Smoki i zwycięstwo reprezentacji Polski stało się faktem - poinformował serwis Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV).