Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Media rozpalone po konkursie lotów. "Irytujące"

Po pierwszym konkursie lotów narciarskich w sezonie 2022/23 nie brakuje kontrowersji. Media napisały wprost, co myślą o pracy jury.

PS

skispringen.com: "Prowadzenie zawodów przez jury wywołało irytację"

Aż trzech reprezentantów Niemiec zakończyło zmagania w Bad Mitterndorf już po pierwszej serii. To Stephan Leyhe, Constantin Schmid i Pius Paschke. Niemieckie media piszą wprost, że to przede wszystkim za sprawą pracy jury. 

W pewnym momencie belka została bowiem obniżona z ósmej do szóstej, a korzystny wiatr na mamucie w Bad Mitterndorf się uspokoił. Nie tylko Niemcy, ale też bardzo dobrzy lotnicy - tacy jak Peter Prevc czy Robert Johansson - mieli problemy by wylecieć poza bulę. 

"Prowadzenie zawodów przez jury wywołało irytację, zwłaszcza w drużynie niemieckiej" - napisał portal skispringen.com. 

Czytaj także: Wielki sukces! Polak ze złotym medalem i rekordem świata

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
 • LUBASZ Zgłoś komentarz
  Czy jest jakaś instytucja która może coś z tym zrobić raczej nie. Po co tyle krzyku kukuryku. Czy Polak musi zawsze być najlepszy ?
  • Mazur333 Zgłoś komentarz
   Teraz skoki to już jest parodią tej dyscypliny.
   • wojciech126 Zgłoś komentarz
    Nie pamiętam składu tego szacownego Jury, jednak brakuje słów u kulturalnego człowieka, aby w dopuszczalnych słowach określić kompetencje tych panów, jak i samego dyrektora Tour`u. Już
    Czytaj całość
    telewizyjni komentatorzy mocno wstrzymywali się z nazwaniem po imieniu ich poczynań, bo im to nie wypadało. Osobiście uważam, że zasłanianie się dbałością o bezpieczeństwo skoczków jest tak niedorzeczne, że najpewniej i sami pomysłodawcy mają wątpliwości. Majstrowanie przy belkach startowych ze względu na wiatr, można porównać ze skracaniem dystansu np. maratonu, bo nie daj Bóg ktoś mógłby dostać zawału. Skoczkowie narciarscy są ludźmi zaprawionymi w bojach i niestraszna jest im żadna skocznia bez względu na wielkość wiatru. Skoro podjęli ryzyko skakania na mamucich skoczniach, to znaczy że robią to z pełną świadomością podejmowanego ryzyka i jak wielokrotnie było widać, z czystą przyjemnością. Przeciętny kibic zupełnie nie rozumie tego podejrzanego kombinowania ze skracaniem rozbiegu, bo to w oczywisty sposób nie daje równości szans. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że równoważniki punktowe, jakie dostają skoczkowie, tak naprawdę w żaden sposób nie rekompensują im potencjalnych zysków z dłuższego rozbiegu. Zatem czas skończyć z tymi niesprawiedliwymi i mocno podejrzanymi praktykami, bo sport musi być przejrzysty, czysty i zrozumiały dla każdego kibica, nawet dla tego najbardziej odpornego na wiedzę.
    • śmiechu82 Zgłoś komentarz
     Teraz chciałbym poczytać komentarze jak to lobby niemiecko-austriacko-norweskie robi pod górkę polskim skoczkom :D Czyżby już tylko lobby austiacko-norweskie? Do następnych zawodów gdy
     Czytaj całość
     wtedy Niemcom pójdzie a Polakom nie i znów będzie mowa o N-A-N? :D
     • random47 Zgłoś komentarz
      Nie tylko Niemcy są źli na Jury , oni w tym sezonie przechodzą samych siebie . Jeśli dalej tak będzie przestanę oglądać ten sport , bo jest żenujący i wielce nie sprawiedliwy.