Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Juniorzy Włókniarza mogą mieć mentorów. Oto nasi kandydaci

Włókniarz może kontynuować projekt, który ma na celu pomóc zwłaszcza młodym zawodnikom w osiąganiu lepszych rezultatów. - To będą indywidualni mentorzy - mówi prezes klubu Michał Świącik. Kto naszym zdaniem może nim zostać?

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Pomysł wsparcia swoich wychowanków osobami, które poświęcałyby im indywidualnie czas wdrożono w życie w 2016 roku, gdy kilku z nich nie mogło odnaleźć odpowiedniej dyspozycji. I tak w teamie Oskara Polisa pojawił się Janusz Stachyra. Wpłynął on na ustawienia sprzętowe 20-latka, jak i udzielał cennych uwag. Rezultaty przyszły bardzo szybko, Polis zaczął jeździć zdecydowanie lepiej.

Na podobny ruch zdecydował się Artur Czaja, który w połowie sezonu nawiązał współpracę z Jackiem Rempałą (na zdjęciu). Będzie ona kontynuowana, bo Czaja, który przeniósł się do Tarnowa, ma korzystać z silników przygotowywanych przez Rempałę. Na jego radach pewnie też skorzysta. Skoro coś zdało egzamin, warto to kontynuować - z takiego założenia wychodzą w Częstochowie. Jednak nic na siłę. Niedawno pisaliśmy, że we Włókniarzu może być nawet pięciu trenerów odnosząc się właśnie do indywidualnego wsparcia przez szkoleniowców, czy po prostu byłych żużlowców dla juniorów. 

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

O tym, czy któryś z młodzieżowców otrzyma mentora (tak te postaci nazywa prezes Włókniarza Michał Świącik), będzie w dużej mierze zależeć od Lecha Kędziory, trenera pierwszego zespołu. Jak przekazał nam Świącik, to właśnie Kędziora oraz sam zawodnik mają decydować, czy taka osoba jest potrzebna. My przeanalizowaliśmy częstochowskie środowisko i wskazaliśmy, kto naszym zdaniem może podjąć się roli mentora.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy uważasz, że indywidualni mentorzy dla juniorów to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • CKM_ Zgłoś komentarz
  Dobry pomysł i - wbrew pozorom - żadna nowość. Zawodnicy z profesjonalnym podejściem do tematu mają w parkingu doradców, zwykle z rodziny - Dudek, Pawliccy, Zmarzlik i wielu innych. Takim
  Czytaj całość
  młokosom jak nasi juniorzy, doradztwo bardziej doświadczonych zawodników, byłych żużlowców, może tylko pomóc, na pewno nie zaszkodzi. Skoro klubowi przyznano sporą kwotę z miasta, to fajnie, że część pieniędzy pójdzie na wsparcie dla młodzieżowców, wychowanków klubu. Idiotyzmem jest krytyka tych poczynań.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   P. Świącik jak pana szanuje ale bez urazy, już bym się o juniorach, seniorach teraz nie wypowiadał. Zgoda Jacek Rempała pomógł Czai kolejnemu tez pomogli jak powyżej pisze dał pan
   Czytaj całość
   złotówkę .Jeżeli by tak zależało panu na wychowankach nie znaleźli by się w obcych klubach.Między innymi Czaja. Zachciało się panu ex ligi .To ją pan ma. Kosztem wychowanków.Zgoda żaden nie ma potencjału do ex ligi.Więc bym sobie odpuścił i się nie wypowiadał .w tym temacie. Nie denerwując za razem wychowanków ,którzy odeszli.
   • Selassie I Zgłoś komentarz
    mnie się to podoba, lepiej mieć jakiekolwiek pomysły niż całe życie trwać w stagnacji :)
    • jacofan Zgłoś komentarz
     WoW !!!! Co chwila nowe pomysły p.Świącika cuda cudeńka;-)))))) Żaczęło sie od Nielsena i teraz leci jak z rękawa ciurkiem..... Pozdrawiam kibiców z Częstochowy poznanych w Łodzi
     Czytaj całość
     !!!! Macie niezły ubaw oby to sie nie skończyło 2018 Nice......
     • Tylko Włókniarz Zgłoś komentarz
      Brawo WY!