Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Frekwencja na stadionach żużlowych: imponujące liczby we Wrocławiu i w Rybniku

W ostatnich dniach rozegrano finałowe mecze we wszystkich klasach rozgrywkowych. Najwięcej, bo 13 711 widzów przyszło na finał we Wrocławiu. Kolejny raz komplet widzów obejrzał spotkanie w Rybniku.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
5,5 tysiąca widzów zobaczyło finał w Bydgoszczy


2. Liga Żużlowa


W najniższej klasie rozgrywkowej ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz odrobiła z nawiązką wysoką stratę z Poznania, a na trybunach pojawiło się 5,5 tysiąca widzów. Dzięki temu bydgoszczanie nie tylko wygrali w lidze, ale również zajęli zdecydowanie pierwsze miejsce w klasyfikacji frekwencji.

Bajerski nie wie jak zmotywować drużynę. Zobacz więcej!

Finał 2. Ligi Żużlowej:
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Power Duck Iveston PSŻ Poznań - 5 500

Klub Średnio widzów Mecze u siebie Łącznie widzów
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 4 062 8 32 500
OK Bedmet Kolejarz Opole 3 457 7 24 200
Power Duck Iveston PSŻ Poznań 3 337 8 26 700
Wilki Krosno 3 286 7 23 000
Euro Finannce Polonia Piła 2 800 5 14 000
Stainer Unia Kolejarz Rawicz 800 6 4 800
Speedway Wanda Kraków 767 6 4 600


Łącznie na trybunach 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2019: 129 800 widzów (47 meczów).

Średnio jeden mecz 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2019 obejrzało: 2 762 widzów

Czy w Rybniku potrzebny jest większy stadion?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (6):
 • arthoo Zgłoś komentarz
  To wszystko jest fajne - doping, feta, pełny (a właściwie przepełniony) stadion, ale tylko do momentu aż "coś" się nie wydarzy. Wszedłem 10 minut przed 13stą i znalezienie
  Czytaj całość
  dwóch miejsc obok siebie graniczyło z cudem. Co lepsze miejsce na schodach (ciągi komunikacyjne!) też zajęte, więc myślę że było co najmniej 12,5-13 tys. Może to nie najlepszy przykład, ale pamiętam sytuację gdzie do jednej z pobliskich szkół 19 osobowym busem przewożono w zależności od roku 18- 22 uczniów. Tak jeździli przez 5 albo 6 lat aż do momentu gdy pewnego grudniowego poranka bus wylądował w (nomen omen ;)) rowie - skończyło się na szczęście tylko na 2 złamanych kończynach i kilku siniakach, ale wiecie jaka się rozpętała burza - inspektor oświaty, dyrektor, nauczyciel-opiekun, kierowca - winnych szukano wszędzie. Niestety pewne ograniczenia muszą być (np. bilety za symboliczną złotówkę dla dzieciaków), bo gdy dojdzie do wypadku czy nie daj Boże ofiar, wtedy zacznie się szukanie winnych.
  • Fridek Zgłoś komentarz
   Przestań pie...lić. Sprzedano 10 500 biletów. Nadwyżkę zrobiły dzieci do lat 12 które wchodziły za free i nikt ich nie ewidencjonował. Podano by prawdziwą informację o ilości ludzi
   Czytaj całość
   na stadionie, ale to by był pretekst dla głąba który po półfinale wysłał pismo, że nie życzy sobie siedzenia na schodach jeśli ma bilet, a przyszedł za 5 druga i pretensje. Teraz pewnie napisze że go nie wypuścili gdyż przez zarząd nie zdążył kupić biletów. To są ludzie typu maruderzy, co nic nie wnoszą a tylko żądają i zawsze im źle. Teraz pewnie płaczą, że po co my weszli do tej ekstraligi skoro nie będzie kogo wziąć. Ku.. a jego mać z takimi ludźmi.
   • Zielakowski Zgłoś komentarz
    13 tyś u nas obstawiam : )
    • SkuBsoN Zgłoś komentarz
     Taaa 10,5 tys. Sam spiker mówił że sprzedano 12 tys biletów. Plus przyjezdni i szychy daje to jakieś 12,5 tys. W 2003 było 13 tys i teraz wyglądało to bardzo podobnie. Schodów nie było
     Czytaj całość
     a korona stadionu pełna.
     • Miki Oberschlesien ROW Zgłoś komentarz
      Dokładnie a nie wiem czy więcej. A mrozek gadał ze będzie sprzedanych biletów tyle ile miejsc siedzących ale wiadomo ze kasa się liczy i dodrukował 5 tys lewych.
      • pure_speedway Zgłoś komentarz
       Wiadomo że trzeba dotrzymać formalności wiec 10500 kibiców na ROWie bo tyle mieści stadion. Ale każdy kto był, wie ze tam z jakieś 15tys było, cały mecz na stojąco i mega feta ;)
       Czytaj całość
       pozdROWienia