DPŚ
31 lip 2014 19:00
Zakończony
1. Reprezentacja Australii 43
2. Reprezentacja Szwecji 32
3. Reprezentacja USA 23
4. Reprezentacja Czech 22
Szczegółowe wyniki
Reprezentacja Australii
43
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Darcy Ward 3 0 3 3 2 11
2 Troy Batchelor 3 2 0 3 3 11
3 Jason Doyle 2 3 0 2 3 10
4 Chris Holder 1 3 1 3 3 11
Reprezentacja Szwecji
32
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Tomas H. Jonasson 3 2 2 2 2 11
2 Kim Nilsson 2 1 1 w 0 4
3 Oliver Berntzon 2 1 3 1 1 8
4 Andreas Jonsson 2 2 2 2 1 9
Reprezentacja USA
23
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Gino Manzares 0 0 0 0 0 0
2 Max Ruml 0 0 - 1 0 1
3 Ricky Wells 1 0 2 0 1 4
4 Greg Hancock 3 3 3 6 3 3 18
Reprezentacja Czech
22
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Vaclav Milik 0 3 1 1 2 2 9
2 Eduard Krcmar 0 1 2 4 1 6
3 Josef Franc 1 1 0 0 - 2
4 Ales Dryml 1 2 1 1 0 5
Bieg 20

Cała czwórka jechała blisko siebie, ale tylko trzech zawodników walczyła ze sobą. Najlepiej spisał się Vaclav Milik. Czech mocno się starał by wyprzedzić Batchelora, ale ostatecznie nie dał rady.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19

Greg Hancock prowadził od startu. Za nim podążał bardzo szybki Darcy Ward. Australijczyk mocno się napędzał, ale nie mógł dogonić Amerykanina. Z tyłu Kim Nilsson i Eduard Krcmar mieli sobie coś do udowodnienia i również stoczyli ciekawą walkę.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

Ales Dryml poszerzał tor jazdy Thomasowi Jonassonowi tor jazdy w pierwszym łuku. Tymczasem na prowadzenie wyjechał Jason Doyle, który przyciął do krawężnika w pierwszym wirażu. Zwycięstwo Jasona Doyla oznacza awans Australii do sobotniego finału.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 17
Vaclav Milik Rezerwa taktyczna za Josef Franc
2

W powtórce Oliver Berntzon wyjechał za szeroko w pierwszym łuku próbując zablokować Vaclava Milika. Wykorzystał to Chris Holder, który przemknął po wewnętrznej. Na kolejnym okrążeniu natomiast Berntzona wyprzedził Milik. Szwed do końca walczył o dwa "oczka" z Czechem. Sędzia musi skorzystać z powtórek, aby rozstrzygnąć, kto był drugi. Niewiele szybszy na mecie był jednak Milik.

Bardzo dobrze wystartował z czwartego pola Vaclav Milik. Czech próbował założyć się na rywali, ale zderzył się z Chrisem Holderem. Milik upadł na tor i uderzył o dmuchaną bandę. Milik pozbierał się o własnych siłach i udał do parku maszyn. Powtórka w pełnej obsadzie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16

Darcy Ward napędził się bardzo szeroko w pierwszym łuku i przemknął obok wyjeżdżającego z wewnętrznej części toru Thomasa H. Jonassona. Szwed był bardzo szybki i zbliżył się do Australijczyka na kilka metrów, jednak zwycięstwo Kangura było niezagrożone. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu.Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14

W powtórce znów najlepszy ze startu Greg Hancock. Amerykanin tego dnia jest bardzo szybki i jak na razie nie znalazł swojego pogromcy. Za jego plecami Oliver Bentzon miał ogromną ochotę wyprzedzić Jasona Doyle'a.

Ciasno w pierwszym łuku i zabrakło miejsca dla Josefa Franca. Czech zanotował upadek. Po kilku chwilach Franc wstał i o własnych siłach wrócił do parku maszyn.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13

Bardzo słabo wystartował Andreas Jonsson, który dopiero w pierwszym łuku uporał się z Ricky Wellsem. Od startu prowadził Ales Dryml, ale podczas drugiego okrążenia wyprzedził go Chris Holder. Czech próbował kontrować, ale bezskutecznie. W dalszej fazie tego biegu Jonsson zbliżył się do Drymla i próbował go wyprzedzić. Udało mu się to w ostatnim wirażu. Szwed wykorzystał błąd kapitana reprezentacji Czech.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12

Przez pierwsze okrążenie cała czwórka jechała bardzo blisko siebie. W końcu na prowadzenie wyjechał Krcmar, który wydawało się, że prowadzi pewnie. Tymczasem podczas ostatniego okrążenia odważnie zaatakował Oliver Berntzon i wyprzedził on Czecha. Bardzo dużo walki w tym wyścigu. Przerwa.Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11
Greg Hancock Rezerwa zwykła za Max Ruml
6

Greg Hancock sprzed taśmy wystrzelił najlepiej i natychmiast objął prowadzenie. Za nim w pierwszym łuku Andreas Jonsson jadąc po szerokiej przedarł się na drugą lokatę. Szwed musiał jednak walczyć z dobrze dysponowanym Vaclavem Milikiem w dalszej fazie wyścigu.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10

Darcy Ward został wypchnięty szeroko pod samą bandę w pierwszym łuku. Skorzystał na tym Ricky Wells, który objął prowadzenie. Amerykanin zdołał jednak utrzymać pierwszą lokatę tylko przez dwa okrążenia. Wówczas po szerokiej na wyjeździe z drugiego łuku wyprzedził go wspomniany Ward.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9

Greg Hancock na dystansie uporał się z rywalami i przedarł się na pierwsze miejsce. Thomas H. Jonasson był jednak bardzo szybki i gonił Amerykanina, ale bezskutecznie.

Start do wyścigu przeciągał się z powodu błędu organizacyjnego. Omyłkowo wskazano, że Greg Hancock w tym wyścigu miałby jechać jako joker. Po chwili sprawa została wyjaśniona.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8

Bardzo dobry start Alesa Drymla. Czech próbował założyć się na rywali, ale Jason Doyle poszerzył jego tor jazdy i kapitan Czechów spadł na trzecie miejsce. Dryml był jednak bardzo szybki i od razu wyprzedził Kima Nilssona. Jasona Doyla jednak nie był już w stanie dogonić. Przerwa.Już wkrótce nowy właściciel klubu z Torunia. Rozmowy na zaawansowanym etapie!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7

Chris Holder i Thomas H. Jonasson najlepiej wystartowali i przez cały wyścig jechali blisko siebie walcząc o pierwsze miejsce. Szwed był bardzo szybki, napędzał się po szerokiej, ale Australijczyk mądrze się bronił.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Vaclav Milik wykorzystał korzystne czwarte pole, dobrze wystartował i w pierwszym łuku wysunął się na prowadzenie. Za nim usytuował się Troy Batchelor, który gonił Czecha, ale bezskutecznie. Oliver Berntzon utrzymywał natomiast bezpieczną przewagę nad Ricky Wellsem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Greg Hancock bardzo dobrze wystartował i pomknął po szerokiej w pierwszym łuku. Amerykanin objął prowadzenie i powiększał przewagę. Za nim przez moment walkę o dwa "oczka" stoczyli Darcy Ward i Andreas Jonsson. Gdy wydawało się, że Australijczyk spokojnie dowiezie 2 punkty do mety, popełnił on błąd na ostatnim łuku, który wykorzystał Szwed. Na dodatek Wardowi w ostatnim wirażu zdefektowała maszyna. Australijczyk dotoczył się do mety.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

Najlepiej ze startu Josef Franc, z kolei słabo Andreas Jonsson. Troy Batchelor wykorzystał korzystny tor jazdy po szerokiej w pierwszym łuku i uciekł rywalom. Za nim Andreas Jonsson stoczył świetną walkę o dwa punkty z Josefem Francem. Czech bardzo mądrze się bronił, ale na początku ostatniego okrążenia stracił drugą lokatę. Przerwa.SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3

Darcy Ward prowadził od startu. Za nim po szerokiej napędzał się w pierwszym łuku Oliver Berntzon. Między zawodnikami utworzył się dość spore różnice, a na dystansie niewiele się działo.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Jason Doyle jadąc szerzej w pierwszym łuku objął prowadzenie. Na prostej przeciwległej startowej Thomas H. Jonasson wyprzedził Eduarda Krcmara. Czech walczył ze Szwedem w drugim łuku i popełnił błąd, który kosztował go stratę trzeciej pozycji. Tymczasem z przodu fantastyczna walka Jonassona z Doylem. Szwed przed metą ostatecznie wyprzedził Australijczyka. Jak na razie byliśmy świadkami dwóch bardzo emocjonujących wyścigów.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

Najszybszy na dojeździe do wirażu był Greg Hancock, który w pierwszym łuku objął prowadzenie, ale świetnie po jego prawej stronie napędził się Kim Nilsson. Szwed po szerokiej wyprzedził Amerykanina i zablokował jego tor jazdy. Hancock do samego końca nękał atakami Nilsson i dopiął swego na wyjeździe z ostatniego wirażu.

19:04 - Zawodnicy wyjechali na tor.

18:42 - Awans do finału uzyska zwycięzca tych zawodów. W tej chwili na stadionie w Bydgoszczy przebywa niewielu widzów. Wkrótce prezentacja.Jak baraż DPŚ typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Po wyścigu arbiter zweryfikował wyniki biegu. Sędzia Jim Lawerence obejrzał powtórki telewizyjne i uznał, że Kim Nilsson za ostro potraktował Eduarda Krcmara. Czech odbił się od bandy, ale opanował maszynę. Arbiter zakwalifikował atak Szweda jako faul i po biegu go wykluczył.

Najlepiej w pierwszym łuku zachował się Kim Nilsson, który przyciął do krawężnika i wysunął się na prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu kapitalna, bezpardonowa walka z udziałem aż trzech zawodników: Batchelora, Nilssona i Krcmara. Emocje opadły dopiero podczas ostatniego okrążenia.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu.

Start przedłuża się z powodu problemów z taśmą startową.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja