W poszukiwaniu patentu na Norwegów, czyli sezon biegów narciarskich w pigułce

Dominika Pawlik

Najlepszy z reprezentantów Polski: Maciej Staręga

Sześciu reprezentantów Polski próbowało swoich sił w zawodach Pucharu Świata w sezonie 2014/2015. Najlepszym z nich był Maciej Staręga, który jako jedyny punktował w jakichkolwiek zawodach. Pięciokrotnie meldował się w Top 30, z czego dwukrotnie zajmował lokaty w czołowej dziesiątce. Staręga i Maciej Kreczmer próbowali swoich sił także w sprintach drużynowych i w estońskim Otepaeae wygrali swój półfinał, a w finale osiągnęli siódmy rezultat. Podczas mistrzostw świata w Falun zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu, co również było dobrym wynikiem. Sztafeta, w której dodatkowo biegi Sebastian Gazurek i Jan Antolec, została zdublowana i ostatecznie zajęła 15. miejsce.

Jak oceniasz sezon w wykonaniu Justyny Kowalczyk (skala 1-5)?