EuroBasket: Hiszpanie miażdżą kolejnego rywala, Serbia lepsza od Turcji

Krzysztof Kaczmarczyk

Grupa D: Rosjanie bez porażki, hit dla Serbii

Trzy mecze i trzy zwycięstwa - Rosjanie nadal bez potknięcia. Do sukcesu tradycyjnie Sborną poprowadził Alexey Shved, który w statystykach zapisał 20 punktów, 6 zbiórek i tyle samo asyst. Jedynym minusem była jego skuteczność - wykorzystał 5 z 15 rzutów z gry.

Drugie zwycięstwo odnieśli z kolei Łotysze, którzy po trzech kwartach meczu z Wielką Brytanią prowadzili 84:58. Wydawało się, że jest po meczu, ale rywale z wyspy ruszyli w pogoń i byli bardzo blisko. Ostatecznie udało się "zejść" na pięć oczek.

Wygraną zawdzięczają duetowi Kristaps Porzingis - Davis Bertans. 28 punktów i 8 zbiórek zaliczył pierwszy, drugi dołożył 22 oczka wykorzystując 7 z 8 prób zza linii 6,75. W całym meczu Łotysze wykorzystali 17 z 34 "trójek".

Arcyważny mecz wygrali z kolei Serbowie. Ci długo byli na prowadzeniu, ale w czwartej kwarcie Turcy przy fanatycznych swoich kibicach zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Wtedy do gry wkroczył Bogdan Bogdanović.

Ten trafił szybko dwa razy zza łuku, potem dołożył ważne rzuty wolne i kluczowy przechwyt. Ostatecznie team z Bałkanów wygrał 80:74, a ich bohater zaliczył 17 oczek.

Łotwa - Wielka Brytania 97:92 Belgia - Rosja 67:76 Serbia - Turcja 80:74