BLK: Wisła CanPack zdobyła Gorzów, CCC i Basket nie dają szans rywalkom

Wygrać w Gorzowie Wielkopolskim na przestrzeni ostatnich miesięcy to duży wyczyn. Właśnie takiego w niedzielę dokonała Wisła CanPack Kraków. Z czwartej z rzędu wygranej cieszyła się z kolei drużyna CCC Polkowice.

Krzysztof Kaczmarczyk

Wisła CanPack wstrząsnęła Gorzowem

W poprzednim sezonie podopieczne Dariusza Maciejewskie w rundzie zasadniczej nie przegrały żadnego meczu we własnej hali. Tym razem sztuki tej powtórzyć się już nie uda.

Wszystko zaczęło się nieźle dla Akademiczek, bowiem te po trzech minutach prowadziły 9:0. Potem do pracy wzięła się jednak Leonor Rodriguez i koleżanki. Biała Gwiazda szybko odrobiła straty.

W trzeciej kwarcie Biała Gwiazda prowadziła rekordowo 48:36. Gospodynie zanotowały jeszcze zryw i doszły rywalki na 3 oczka na cztery minuty przed końcem spotkania. Wtedy zza łuku celnie przymierzyła Rodriguez, a po tym ciosie gospodynie się już nie pozbierały.

Hiszpanka zaliczyła 21 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. Swój wkład w sukces miała też Tamara Radocaj. Po stronie Akademiczek 12 oczek, 8 zbiórek i asyst uzbierała Miah Spencer.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 56:64 (16:13, 13:21, 14:14, 13:16)

AZS AJP: Spencer 12, Swords 12, Misiek 7, Stelmach 7, Rytsikawa 7, Prezelj 7, Donders 0, Jaworska 0, Pawlak 0.

Wisła CanPack: Rodriguez 21, Greinacher 10, Labuckiene 9 (11 zb), Radocaj 8, Parker 6 (11 zb), Reid 5, Suknarowska-Kaczor 3, Ziętara 2.

Artego utrzyma fotel lidera do końca rundy zasadniczej?